Ekranlara kaç dakika bakıyoruz?

Bir Türk insanı günün kaç dakikasını ekran karşısında harcıyor? İşte bizde ve dünyada durum...

  • Zeynel A. Öztürk
Ekranlara kaç dakika bakıyoruz?
Büyütmek için grafiğe tıklayın

Günümüzün kaç dakikası ekran karşısında geçiyor? Yukarıda gördüğünüz grafik, ortalama bir kullanıcının ne kadar zamanını TV'sine, bilgisayarına, telefonuna veya tabletine bakarak geçirdiğini ülkelere göre net biçimde gösteriyor.

Mary Meeker'ın internet trendleri üzerine hazırladığı yıllık sunumunda gösterdiği grafik, ekranlarla ilişkimiz hakkında ilginç gerçekleri gözler önüne seriyor. Endonezya ve Filipinler'in geri kalan ülkelere kıyasla ekranlarına yapıştıklarını söylemek mümkün. Türkiye ise listenin alt yarısında, 19. sırada bulunuyor.

Listede dikkat çeken detaylar arasında Güney Kore'deki tablet kullanımının düşüklüğü, Fransa ve İtalya'nın son sırada yer alması var. Fransa'nın saat 18:00'den sonra iş e-postalarını engellemesinin bunda payı olabilir.

Bilgisayarın başında nasıl oturmalısınız?

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

eminmisiniz? sadece 132 dakikamı telefon ekranına bakıyoruz. gününün 132 dakikasını telefona bakmayarak geçiren insanlar görüyorumda.

@07 Haz 2014 15:23 Onlar gönüllü köleler. Firmalardan daha çok firmacılar. Firmalara bağımlılar. Aklını kullanmayıp firmalara bağımlı yaşayanlar asla örenk kabul edilemez...

smartphone artışta :)

aynı haber kaç defa verilebilir merak ediyorum

türkiye alt sıralarda mı? liste kesin yanlıştır :)

Kenya bile bizi geçmiş. Bence milletçe daha çok ekrana bakmalıyız.

@oguss23 İroni yapmışın okuyanlar anlayamamış kardeşim :)

Sen de yorum yaz