F-Secure'dan sanal sistemlere özel güvenlik

F-Secure, sanal makineleri tehditlerden korumaya yönelik yeni ürününü satışa sundu!

F-Secure'dan sanal sistemlere özel güvenlik

Güvenlik yazılımları üreticisi F-Secure, şirketlerdeki sanal makineler ve bulut bilişim ortamları için en iyi koruma ve ideal performans dengesi sunan Security for Virtual and Cloud Environments adlı güvenlik ürününü pazara sundu. F-Secure Client Security ve Server Security ürünlerine ek bir özellik olarak sunulan Security for Virtual and Cloud Environments, F-Secure yetkili satıcılarından temin edilebiliyor.

"Kurumsal ortamlarda güvenlik ve performans son derece önemli kavramlar olarak öne çıkıyor. Biz bunlardan birinin diğeri için feda edilmemesi gerektiğine inanıyoruz" diyen F-Secure Kurumsal Güvenlik Bölümü Yeni Kavramlar ve Teknolojiler Direktörü Dmitriy Viktorov, bu yeni ürünle sanal sistemlerde performanstan ödün vermeden yüksek nitelikli koruma sağlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Sanal sistemlere özel güvenlik yaklaşımı

Sanallaştırma ve bulut bilişim, beraberinde getirdiği esneklik, donanım tasarrufu, maliyet avantajı ve operasyonel etkinlik sayesinde günümüzde kurumların gözde teknolojileri arasında yer alıyor. Araştırmalar, KOBİ ölçeğindeki şirketlerin önemli bir bölümünün sanal sunuculardan faydalanmaya başladığını ve yakın gelecekte kullanım oranlarının hızla artacağını gösteriyor.

Sanal sunucular ve masaüstü sistemler kurumsal alanda hızla yaygınlaşmasına bağlı olarak, bu makinelerin güvenliğini sağlamaya yönelik özelleşmiş çözümlere olan ihtiyaç artıyor. Kurumlar, bugüne kadar sanal makinelerin güvenliğini sağlamak için fiziksel makineler için üretilmiş geleneksel güvenlik çözümlerinden veya sağlayıcılar tarafından özel olarak kurgulanmış teknolojilerden faydalanıyorlardı. Ancak geleneksel güvenlik çözümleri sanal ortamlarda ideal performans dengesini sağlayamazken, özel kurgulanmış güvenlik sistemleri güvenlik açıklarını hedef alan çevrimiçi saldırılara karşı sanal sistemleri korumakta yetersiz kalıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
F-Secure'dan sanal sistemlere özel güvenlik
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir