Facebook Home çıktı; ama...

Facebook'un allandıra pullandıra piyasaya sürdüğü Facebook Home, beklediğini bulamadı!

Facebook Home çıktı; ama...

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Facebook Home, uygulamayı indirip deneyen kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından yerden yere vuruluyor. Bazı belirli Android telefonlarla uyumlu olan uygulama, deneyen kullanıcılardan 5 üzerinden 2,4 puan alabildi. Oy verenlerin neredeyse yarısı uygulamaya sadece 1 puan verdi.

Uygulamayı deneyen kullanıcıların en çok şikâyetçi olduğu konu, Facebook Home'un diğer uygulamalara erişimi engellemesi. Facebook Home yüklü telefonlarda diğer Android uygulamalarına erişmenin ve kullanmanın tam bir baş ağrısına dönüştüğü belirtiliyor. Yapılan yorumlarda uygulamanın, pahalı ve güçlü telefonları kısıtlı kullanım imkânı olan cihazlara çevirdiği iddia ediliyor. Yapılan yorumlarda "Facebook Home, gereğinden fazla Facebook demek, başka bir şey değil" gibi ifadeler yer alıyor.

Elbette tüm yorumlar eleştiri yüklü değil. Uygulamanın tam da ihtiyaç duyduğu şey olduğunu, zaten telefonunda Facebook dışında bir uygulama çalıştırmadığını söyleyen, 5 üzerinden 4 puan veren kullanıcılar da bulunuyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

"tam ihtiyacım olan şey, zaten facebook dışında başka bir şey kullanmıyorum" diyen kişi bile 5 üzerinden 5 değil de 4 veriyorsa zaten olay bitmiştir :)

iphone 5 çok güzel

@16 Nis 2013 15:13 Beyin terk .d ne alaka şimdi .d

@16 Nis 2013 15:13 haklısın kardesım takıl sen ya sıkıntı yapma bu kadar devam et :)

15:13 ne alaka.simdi? Iste senin gibi sadece bi iPhone alanlar yüzünden biz greziyle ugrasiyoruz ve senin gibi aç kalip iPhone alanlar yüzünden apple kotuleniyor

E herhalde diğer uygulamalara erişim zorlanacak, çünkü uygulamalara Home üzerinden erişmelisin. Yoksa Facebook nasıl bütün bilgilerini çalabilecek ! Hem facebook un gönüllü kölelerisiniz, hemde şikayet ediyorsunuz. Buna yüzsüzlük derler yav.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir