Facebook reklamları çağ atlıyor!

Facebook'ta artık bedavaya ekmek yok! Artık profilinizde bunları görmeye alışın...

  • Cem Şancı
Facebook reklamları çağ atlıyor!

Facebook, bugüne kadar kullanıcıları çok rahatsız etmemek üzerine kurulu reklam politikasını değiştirmeye hazırlanıyor. YouTube'da video seyretmek isteyenlerin her videodan önce belli bir süre zorunlu reklam seyretmek zorunda olması gibi, artık Facebook kullanıcıları da Facebook'u kullanmak istediklerinde, ana sayfalarında dönüp duran video reklamlara katlanmak zorunda olacak.

Reklamlar hem mobilde hem de PC'de çalışacak ancak mobil uygulamada reklamlar "önceden" yüklenmiş olacak ve kullanıcılar Facebook sayfalarında gezdiğinde sayfalarında görünecek. Yani bir anlamda, telefondan Facebook kullanmak isteyen kullanıcılar, hergün 3G kotalarının bir bölümünü Facebook'un video reklamlarını indirmek için harcamak zorunda olacak. 

Otomatik olarak çalışacak bu videolar, şimdiden iOS Facebook uygulamasında görünmeye başladı. Kullanıcıların gönlüne su serpecek tek haberse şu, isteyen bu videoların sesini kısabilecek. Neyse, bu da bir şey...

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Ad Block web sitesinde bunlari engelleyebilecek mi

Az geldi kazandıkları para

al sana face kullanmama sebebi

Facebook kullanıcılarını rahatsız ederse, focebook a alternatif yeni sosyal medya siteleri türer

@18 Ara 2013 20:50 zaten var. Google + çok gelişmiş bir sosyal ağ. Çevrem orda olsa plustan başka bir sosyal ağa girmem.

Nasil birsey bu ya bende guncellemem uygulamayi oda gelmez :)

Hesapta Suckerberg bu tarz reklamları istemiyordu, bu ne Pop-Up tan beter

dondurdum twitter kullanmaya başladım.

yardım ve destekten hesabınızı silebilirsiniz..

Google+ yolu göründü :D

Twitter akar

Google+'a kullanıcı kazandırır bu. Her ne kadar bilgileri çalsa da zaten facebookta paylaşılanların da çalındığına emin olduğumz için fark olmadan kullanabiliriz. Hem de o kadar reklamı olan google ın google +'ında neredeyse hiç ama hiç reklam yok :D

lucky patcher ne güne duruyor

lucky patcher ne güne duruyor

Twitter varken

3 gün kızarız 5 gün kızarız sonra o reklamlara da alışırız. facebookun görüntüsü ilk değiştiğinde de kızmadık mı ? o yüzden alışana kadar sabrederiz. :)

şuraya ilk yorumu ben yaptım ama chip nedense yayinlamadi.

Sen de yorum yaz