Facebook, sesten metne dönüştürmeyi deniyor!

Facebook'un test ettiği bu işlev gerçeğe dönüşürse, Messenger alışkanlığımız biraz değişecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, sesten metne dönüştürmeyi deniyor!

Facebook, sesli mesajlarınızı metin mesajlarına dönüştüren bir işlevi test etmeye başladı.

Yeni işlev, Messenger'daki arkadaşlarınıza içerisinde dönüştürülmüş metin bulunan sesli mesajlar göndermenize izin veriyor. Facebook'un mesajlaşma ürünleri başkan yardımcısı David Marcus, yeni işlevin önce birkaç kişiye sunulacağını, testlerin başarılı olması halinde herkese açılacağını söylüyor.

Marcus, Facebook'un işlev hakkındaki planlarını şu sözlerle açıklıyor: "Planımız, işlevi herkese sunmadan önce şimdilik çok küçük ölçekte test etmek ve ne düşündüğünüzü öğrenmek."

Sesli mesaj gönderme işlevi aslında Facebook Messsenger'da bir süredir sunuluyor. Otomatik metne dönüştürme işleviyse Messenger'ı daha heyecan verici bir hale getirebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Google bunu çok önceden yaptı, lütfen biraz güncel kalın.

OHA SÜPERMİŞ(!) Windows Phone'larımızda yıllardır kullanıyoruz biz zaten -.- Birkaç yıl sonra PC/tabletinizde kopyaladığınız metni akıllı telefonunuzda yapıştırma, telefonunuzda açtığınız web sitesini tek tıkla PC/tabletinizde görüntüleme, yabancı dildeki skype/messenger/SMS mesajlarını otomatik kendi dilinize çevirme, kamerada görüntülenen mekanların bilgilerini ekranda görme, ses komutu ile kişisel asistanınızla muhabbet etme/şakalaşma, ortalama 2 gün şarj ömrü gibi özelliklere kavuşmanız dileğiyle... Allah yardımcınız olsun.

Olayı anlamamış cahiller

off zaten bu ozellik yillardir google de var. ayrica butun macintosh lardada var konusuyorum konustugumu bilgisayar yaziyor klavye ile yazmak ile ugrasmiyorum. facebook cok gec kaldi bisiklet coktan icat edildi :)

Ben şahsen ses ila mesajlaşmayı kullanmam düşünsenize parkta Bankta otururken tel ile konuşulduğunu (karşılıklı)

Daha önce yapıldı tamam, ama başkalarının ürününü lisans ücreti ödeyerek kullanmak yerine kendi geliştirdikleri özelliğin kullanılması daha az maliyetli olur.

siri, Google now ve cortana bu işlevleri görüyor ama bir uygulamaya entegre olarak ilk defa(!) gelmiş

Sen de yorum yaz