Facebook, Skandala Rağmen Bana mısın Demiyor!

Facebook, yaşadığı tarihi skandal ve #DeleteFacebook kampanyası sonrasında ne kadar kullanıcı kaybetti? Ya da acaba kaybetti mi?

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, Skandala Rağmen Bana mısın Demiyor!

Yeni bulgular, Cambridge Analytica skandalının ardından internette ses getiren #DeleteFacebook kampanyasına rağmen Faceook'un trafiğinin pek etkilenmediğini gösteriyor.

Business Insider'ın raporuna göre Facebook'un kullanımı gerilemek bir yana, sosyal devin en sıkıntılı ve en ateş altında olduğu dönemde arttı. comScore rakamları, ABD'den gelen eşsiz kullanıcıların mobil trafiğinin önceki yıla göre yüzde 7 arttığını, toplam 188,6 milyon Amerikan kullanıcının hizmete bağlandığını söylüyor.

Facebook'u sevindiren tek şey, artan rakamlar değil. Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz üzere veriler, uygulamada geçirilen zamanın da arttığını gösteriyor.

Kendi reklam sisteminin verilerini temel alan Deutsche Bank, Facebook'un 583 milyon sahte hesabı kapatmasının "izleyici erişimini az ile hiç arasında etkilediğini" söylüyor.

Bu rakamların yanında Facebook'un hisse değerinin de tam anlamıyla eski değerine döndüğü gözleniyor. Haberi yayına hazırladığımız sırada firmanın hisse değeri, 184,58 dolar seviyesinde idi.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost