FineReader Touch OCR uygulaması iPhone'da!

FineReader'ın ödüllü karakter tanıma teknolojisi, yeni uygulamasıyla artık iPhone'da!

FineReader Touch OCR uygulaması iPhone'da!

Belge tanıma, veri yakalama ve dilbilim teknolojileri ve hizmetleri alanında tanınmış sağlayıcı ABBYY, Apple iOS için özel tasarlanmış yenilikçi bir karakter tanıma (OCR) uygulaması olan FineReader Touch for iPhone'ı kullanıma sunduğunu duyurdu. iPhone için ABBYY FineReader Touch, kullanıcıların kağıt belgelerin fotoğrafını cihazlarının kamerasıyla çekip ABBYY Bulut OCR hizmetine yükleyerek belgelerin tanıma ve dönüştürülme işlemlerini gerçekleştirmelerine ve sonrasında çıktılarını yaygın olarak tercih edilen düzenlenebilir ve aranabilir formatlarda kaydedip paylaşmalarına imkân tanır. Kompakt bir kullanıcı uygulaması olan FineReader Touch, mobil cihazlarda çok az kaynak tüketmesine karşılık bulut tabanlı OCR kapasitesinden tam olarak faydalanarak belge dönüştürme işlemini üstün bir doğruluk oranıyla gerçekleştiriyor.

ABBYY'nin Mobil Ürünler departmanının müdürü KATYA Sontseva'nın ifadesiyle, "OCR teknolojileri gitgide daha yaygın şekilde kullanılmaya başlıyor ve mobil alanda daha popüler hale geliyor. ABBYY bu yeni ürünle, çok sayfalı belgelerin dijital ortama etkin şekilde aktarılmasını sağlayabilecek mobil bir çözüm sunarak bu artan talebe cevap veriyor". "Artık Apple mobil cihaz kullanıcıları, ABBYY FineReader sayesinde başarılı belge tanıma özelliğinden faydalanabilecekler."

iPhone'u güçlü bir belge tanıma aracına dönüştürün

iPhone için ABBYY FineReader Touch, Apple mobil cihazlarını ihtiyaç duyulduğunda güçlü belge tanıma araçlarına dönüştürerek onlara yeni bir değer katıyor. Kullanıcılar ofis ya da ev dışında iken Microsoft Word, Excel, içinde arama yapılabilir PDF (PDF/A), RTF, TXT, ve ODT gibi popüler formatlardaki önemli belgelerinin sadece fotoğraflarını çekmek yerine, artık onları hızlı bir şekilde düzenleyebilecek. Belgelerin resimleri iPhone kamerasıyla çekilebiliyor ya da direkt olarak cihazın fotoğraf albümünden yüklenebiliyor. Bir belgenin sayfaları çevrimiçi OCR hizmetine ayrı ayrı gönderilse bile tek ve tutarlı bir çıktıya dönüştürülecek şekilde birleştirilebiliyor.

ABBYY'nin bulut tabanlı OCR hizmetiyle entegrasyon sayesinde, mobil uygulama, ABBYY FineReader'ın masaüstü sürümü ile aynı ölçüde yüksek kaliteli sonuçlar veriyor. Ürün Türkçe de dâhil olmak üzere 42 dilde tek dilli ve çok dilli metin tanıma özelliğini destekliyor. Belgelerin biçimlendirme özelliklerini (örn. başlıklar, resimler, madde imli ya da numaralı listeler, sütunlar ve tablolar) ve özgün sayfa düzenini düzgün şekilde yeniden oluşturma özelliği sayesinde, iPhone kullanıcıları artık broşürler, dergiler, kitaplar, sözleşmeler, raporlar, zaman çizelgeleri ve daha birçok belge türünü düzenlenebilir elektronik dosyalara çevirmek suretiyle hızlı ve doğru şekilde dijital ortama aktarabilecekler.

Kurumsal kullanıcılar ya da mobil çalışanlar, yoldayken ya da kağıt belgeleri hızlı ve doğru şekilde dijital ortama aktarmaları gereken herhangi bir durumda iPhone için ABBYY FineReader Touch'tan faydalanabilirler. Uygulama, tarayıcılara ya da bilgisayarlara duyulan ihtiyacı da azaltacağı için iş süreçlerinin etkinliğini de artıracak.

Kullanılabilirlik ve Fiyatlandırma

iPhone için ABBYY FineReader Touch, Apple App Store (iTunes üzerinden erişilebilir) üzerinden alınabilir. Uygulama, kayıt sonrasında temel paket içerisinde yer alan belge işleme amaçlı çok sayıda «bedava sayfa» ile, sayfa sayfa ödeme özelliği gibi esnek çözümler de sunuyor.

Desteklenen arayüz dilleri şunlar: İngilizce, Fransızca ve Rusça. Şu anda uyumlu cihazlar arasında Apple iPhone 5, 4S ve 4 bulunuyor. Ürün hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu adresi ziyaret edin.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Android için alchemy clip dışında bu işi yapan bir program var mı?

Sonunda işin ehli bu işe elini attı. 17.99 TL biraz pahalı gibi gözüksede PC'deki gibi başarılı olacağına eminim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir