Galaxy Note 8, Çin'de Zorlanıyor Çünkü...

Samsung'un en yeni amiral gemisi Galaxy Note 8, ülkede satış yapmakta çok zorlanıyor çünkü...

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Note 8, Çin'de Zorlanıyor Çünkü...

Galaxy Note 8 bu ayın başlarında Çin'de piyasaya sürüldü. WeChat Pay ile ortaklık kuran Samsung, Note serisinin Note 7 fiyaskosuyla kaybettiği itibarı ülkede geri kazanmak için büyük çaba sarfediyor. Ancak Çin medyasında çıkan olumsuz haberler nedeniyle Samsung'un işi eskisinden de zor bir hale geldi.

Business Korea'nin haberine göre Çin'in kitle iletişim araçları, Samsung hakkında sabah akşam demeden olumsuz yazılar yayınlıyor ve tüketicileri Samsung telefon almaktan vazgeçirmeye çalışıyorlar. Bu durum ön sipariş verilerine yansımış görünüyor. Samsung'un en son phablet'i 20.000 kez ön sipariş edilirken iPhone 8, dört milyon sipariş almış bulunuyor. Bununla birlikte Galaxy Note 8 ön siparişi vermek için bir ön ödeme istendiğinin, iPhone'da böyle bir ön ödemenin bulunmadığının altını çizmek gerek. Bu yüzden Note 8 ön siparişlerinin gerçek satın almayla tamamlanma olasılığı daha yüksek.

Galaxy Note 8'in ülkedeki aşırı yüksek fiyatı da satın almayı olumsuz etkileyen faktörlerden. Note 8'in ülkedeki fiyatı yaklaşık 1.601 dolara denk gelirken Snapdragon 835 işlemcili, çerçevesiz ekranlı Snapdragon 835 Xiaomi Mi Mix 2, yalnızca 501 dolara maloluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bizim ülkedede kötüleseler fiyatlar yere düşer ve ucuza alırız ama nerde.

Türkiye'de yerli ürünler üzerindeki ÖTV'nin ve bazı vergilerin kalkması gerektiğini düşünüyorum. Bu uygulama yerli üreticilerin daha kaliteli ürünler sunmalarını sağlarken, yurtiçi ve yurtdışı satış performanslarını da artıracaktır. Vestel, General Mobile, Arçelik, Beko, Casper ve diğerleri üzerindeki vergi yükünü kaldırın! Bu uygulamayı yazılım, makina ve yerli otomotiv sanayii için de hayata geçirin! Bu sektörlerin gelişmesi fevkalade önemlidir. Yabancı yatırım için de bu uygulama şarttır...

Yabancı yatırımcıyı çekebilmek için bazı vergileri kaldırma dışında, enerji indirimi, SSK indirimi gibi bir takım yöntemler de kullanılabilir. Devlet kısa vadede belki bir miktar gelir kaybına uğrar ama orta vadede çok daha fazlasını kazanır. Kav gelecek yerden tavuk esirgenmez...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost