Galaxy S6'nın Exynos işlemcisi hız testinde

Samsung'un yeni amiral gemisinin kullanacağı Exynos işlemci, hız testinde 810 ile karşılaştırıldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6'nın Exynos işlemcisi hız testinde

Mart ayında ortaya çıkması beklenen Samsung Galaxy S6'nın hangi işlemciyle geleceği konusunda birçok tartışma var. Firmanın daha önceki telefonlarında Snapdragon işlemciye yer verdiği biliniyor. Ancak işlemcinin aşırı ısınma sorunları yaşadığı iddiaları doğruysa Samsung, yeni cihazında kendi ürettiği Exynos 7420 işlemcisini kullanabilir. Ya da firma, daha önce olduğu gibi farklı bölgeler için farklı işlemciye sahip modeller piyasaya sürebilir.

Softpedia'nın ortaya çıkardığı hız testi sonuçları ise merakları biraz olsun dindirebilir. Siteye göre Samsung'un kendi Exynos 7420 işlemcisi, GeekBench'te tek çekirdekte 1520, çoklu çekirdekte 5478 puan alabildi. Testte kullanılan cihazın bir Galaxy S6 prototipi olduğu, 3GB RAM'e ve 1,50GHz saat hızında çalışan işlemciye sahip olduğu bilgisi veriliyor.

Bu rakamlar tabi ki tek başına bir şey ifade etmiyor. Ancak Snapdragon 810'u kullanan, 2GB RAM'e sahip, 1,55GHz saat hızındaki LG G Flex 2'nin tek çekirdekte 1292, çoklu çekirdekte 3604 puan aldığını söylersek sanırız bir fikre sahip olabilirsiniz. Snapdragon 810'lu LG G Flex 2'nin her iki testte de Exynos'lu Galaxy S6'dan yavaş kaldığı gözleniyor.

Hızı belirleyen elbette birçok şey var ve hız testlerinin tek başına gerçek hayattaki deneyimi yansıtmaması olası. Ancak Samsung'un Qualcomm'un işlemcisini bir kenara bırakacağından endişelenenler, sanırız bu sonuçları gördükten sonra rahat bir nefes alacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

samsung da cep telefonu konusunda bir still yok ama ürettiği çipler iyi.

Islemciler yeterince guclu zaten sd 810 da gpuda fark atiyor exynos 7420ye keske onada deginseydiniz , malum yeni cihazlar 2k ekran ile boy gosterdikleri icin sd810un eli daha guclu gorunuyor

e bu samsung hız testlerinden aklandı mı? hani bi allem kullemler yapıyormuş hız testlerinde o iddialar ne alemde?

Çipleri kendi üretmiyor ki

napalım akiama kadar bec mi yapacaz zaten teller oldukça hızlı stabil android isteriz veya win 10 bakacaz.

saf olmayın gpu bazında bakarsanız en iyi si snapdragon

exynos çok daha performanslı ama gel gelelim millete anlatamıyorsun 2k ekran diyen var Full hd neyine yetmiyor anlamıyorum telefon tasarımı kötü diyen var iyi tasarımlı da olsa kötü tasarımlı da olsa silikon kılıfı takınca hepsi dikdörtgen oluyor ne diye kasıp duruyorsunuz anlamıyorum size telefonun tüm donanım larını verecek olsalar bir çoğunuzun birleştirebilecek yeteneğini bile yokken hala vıdı vıdı yapıyorsunuz yok böyle yok şöyle hele bir de çöp diyen ler olacak bu cihaza sanki teknolojileri 10 sene sonrasına aitmiş gibi konuşan veletler var çünkü gerçekten üretici olmak zor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play