Galaxy S6 ve S6 Edge satışları nasıl gidiyor?

Samsung, beklenenden az sattığı iddia edilen Galaxy S6 ve S6 Edge'in satışları hakkında konuştu!

  • Onur Seven
Galaxy S6 ve S6 Edge satışları nasıl gidiyor?

Samsung'un, piyasadaki amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin satış rakamlarıyla ilgili bilgiler gelmeye başladı. İsmi açıklanmayan bir Samsung yöneticisi Korea Times'a yaptığı açıklamada; satışlardan memnun olduklarını belirterek bu iki cihazın da iyi satıldığını açıkladı.

Gelen bilgilere göre Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge model cihazlar günde ortalama 305.000 adet satılmış durumda. Bu rakam Galaxy S5 için 124.000, S4 için ise 241.000 adet olarak seyretmişti.

Samsung, dedikoduların aksine S6 ve S6 Edge için hedeflenen satış grafiğine ulaşıldığını ve bu cihazların S5'e oranla çok daha yüksek bir satış rakamına erişeceğini belirtiyor. Araştırma şirketlerine göre Nisan ayı içerisinde yaklaşık 6.1 milyon adet S6 ve S6 Edge satışı gerçekleşti.

Ayrıca Samsung Electronics Mobile bölüm yetkilisi Shin Jong-kyun, "Galaxy Note 5" adıyla beklenen yeni Note modeliyle ilgili beklenenden daha erken bir gelişme olmayacağını söyledi. Ancak bu açıklama, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge serisinin satışlarını artırmaya yönelik bir söylem de olabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ağzı yanan 305000 kullanıcı daha göreceğiz demek ki :)

@04 Haziran 2015 02:22 hayatında samsung kullanmamış yada kullanıp memnun kalmayan s2 s3 s4 s5 kullanıcılarındansın kesinlikle. çamur at izi kalsın. git lisende adam gibi oku.

Ben s6 aldım aldıgım gün mobil storedn bütün uygulamaları güncelledim daha sonra internette takılırkn arayan oldu çaldı görüşme yaptım sonra internet gtti ö esnada görüşmem bitti mobil weride açık ama h+ gelmiyor e gelyr bazn oda bazen hc gelmyr mobil weri ack oldugu halde

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play