Galaxy S6'da microSD slotu neden yoktu?

Samsung, Galaxy S6'da microSD slotunu neden kaldırdı? Galaxy S7'de neden geri getirdi?

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6'da microSD slotu neden yoktu?

Galaxy S6, Samsung için şüphesiz önemli bir başarıydı ancak telefonun microSD kart yuvasını kaldırmış olması birçok kullanıcıyı üzmüştü. Galaxy S7 ile birlikte özellik, geri döndü ve telefonun önemli özelliklerinden biri haline geldi. Peki Samsung, microSD slotunu neden S6'dan kaldırmayı tercih etti?

Samsung'un içerik yönetimi müdürü Kyle Brown, durumu şöyle anlatıyor: "S6'yı tanıttığımızda cihazın tüm performansını yükselttik. UFS 2.0'a ve DDR4 RAM'e geçiş yaptık... Bir bellek slotunun cihazın performansını yavaşlatacağını düşündük. Neyse ki Galaxy S7'de tüm bu teknolojileri aynı anda sunmanın bir yolunu bulduk."

Galaxy S6 çeşitli depolama seçenekleriyle gelse de 128GB'lık modelin fiyatı oldukça yüksekti. Bu durum, birçok kullanıcının Samsung'un Apple'ın yolundan gittiği yorumunu yapmasına neden oldu. Brown ise bu durumun tamamen performansla ilgili bir karar olduğunu söylüyor. Ancak Brown, diğer markaların microSD'yi kaldırmadan nasıl yüksek performans sundukları konusunda yorum yapmıyor.

Brown, S7'nin microSD kart slotunu geri getirişinin telefon hakkında aldıkları en olumlu tepkiler arasında olduğunu söylüyor ve ekliyor: "MicroSD slotu, IP68 suya dayanıklılık işlevlerini eklemeyi başardığımız için kendimizle gurur duyuyoruz. Mühendislerimiz için gerçekten de müthiş bir başarı."

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Biri şunlara 2 yıldır Xperia Z2 nin piyasada olduğunu söylesin.

@01 Mart 2016 17:51 cercevelerden de bahsetsin mi

eyy samsung, sen git bi' küçük güncellemeleri yayınla da önce ondan sonra gururlanırsın!Bak bu kadar zor şeyi başarıyosun (!) halledilmesi bi şeyi yapamıyon (?) sen hayırdır hacı?

Sorun Olmaz Millet Yillardir Sd Kartsiz Appple'lari Kullaniyor.Adamlar Cihaz Yapmis.

"Ancak Brown, diğer markaların microSD'yi kaldırmadan nasıl yüksek performans sundukları konusunda yorum yapmıyor." sanirim bu cumle her seyi acikliyor !!!

Sizin mühendislerinizi gondiklesinler özelliklede yazılım grubundakileri

"Su geçirmezlik ve Micro sd kart slotu, Samsung mühendisleri için büyük başari" cümlesi bana sony Xperia z nin hangi yıl Micro sd ve su geçirmez olarak çıktığını hatırlattı... Samsung biraz geriden geliyor...

Samsung da Nokia gibi telefona koyabileceği maksimum özellikleri koymayıp sonraki çıkan modellerin de çok satması için gerekçe olsun istiyor. FM alıcısını kaldırdı. Ortam ısısı ve nemsensörlerini yok etti. Çıkarılabilir pili iptal etti. Su geçirmezlik ve Sd kart yuvasını bir koyup bir kaldırıyor. Kızılötesi vericiyi (uzaktan kumanda özelliği) bitirdi. Artık aynı yıl çıkan S ve note serisi telefonların işlemcileri ve RAM'i bile aynı. Samsung daha iyisini yapmaktan sıkıldı.

Su geçirmezlik olayı bahane, Samsung'u severim ama burada, "benim gibi yaparlar mı acaba?" diye düşünerek, deneme yoluna gitti. Ama kimse takip etmeyince, SD kart olayı geri geldi. OTG kablo ve usb bellek ile çok olacak iş değil ya, hem pil harcıyor hem de tak çıkar tak çıkar ne öyle ya.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost