Gmail'e 1 değil, 2 yenilik birden geldi...

Gmail'de bir değil, iki yenilik birden: "Bob'ı unutma" ve etkileyici tema çözümü neler sunuyor?

  • Zeynel A. Öztürk

Google, ücretsiz e-posta hizmeti Gmail'de iki yeni işlevi etkin hale getirdi. Yeni işlevler sayesinde yanlış bir kişiye e-posta göndermeniz ve alıcı listesine bir kişiyi eklemeyi unutmanız daha zor olacak.

Önceleri Labs ile sunulan bu özellikler, kısa bir süre içinde Gmail'de varsayılan olarak yer alacak. İşlev etkin olduğunda ve alıcılarınızı yazmaya başladığınızda, Gmail genellikle e-posta gönderdiğiniz gruplara dayalı olarak öneriler sunacak.

'Don't forget Bob' (Bob'ı unutma) adındaki işlev, iki veya daha fazla alıcı girdiğinizde etkinleşiyor ve en sık mesajlaştığınız gruplardan öneriler sunuyor.

'Got the wrong Bob' (Yanlış Bob mı?) işlevi ise sizi utanç verici bir duruma düşmekten kurtarabilir: Sıkça mesajlaştığınız gruplara göre alıcı listesine yanlış bir kişiyi dahil edip etmediğiniz kontrol ediliyor ve size bir uyarı gösteriliyor.

Gmail'in eklediği diğer yeni bir özelliği ise sonraki sayfamızda öğrenebilirsiniz.

Yeni özelleştirme seçeneği

Gmail, artık kendi fotoğraflarınızı kullanarak tema oluşturmanıza da izin veriyor. Bunun için Picasa hesabınızdaki resimleri kullanarak Gmail sayfalarınızın ana alanını ve alt bölümünü özelleştirebilirsiniz.

Kendi temanızı oluşturmak için izlemeniz gereken yol ise şöyle: Ayarlar > Temalar sayfasına gelin. Sayfanın en altında bulunan 'Kendi temanızı oluşturun' bağlantısına tıklayın. Ekrandaki yönergeleri izleyerek bir Picasa fotoğrafı veya farklı bir fotoğraf yükleyin. Metinleri ve arka plan renklerini isteğinize göre özelleştirin.

Seçtiğiniz fotoğrafa göre metin renkleri üzerinde deneme yanılma yöntemini izlemeniz gerekebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bu özellikleri 2 aydan beri labsten aktifleştirip kullanıyorum, ahım şahım bir yenilik değil ki ...

gmail maillere role tanımlamayı bi yapmadı gitti.

role yazdım rule olacaktı. :)

Bunun için picasa şart değil Gmail bir çok Tema seçeneği sunuyor, ayrıca orada kendi temamızı da oluşturabiliyoruz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play