Google'dan size özel rapor!

Google'da son bir ayda neler yaptınız? Bunun listesini görmek artık çok kolay...

Google, arama devinin hizmetlerini nasıl ve ne kadar kullandığınıza dair aylık raporları isteğe bağlı olarak sunmaya başladı. Raporu görebilmek için öncelikle bir talepte bulunmanız gerekiyor; bunun bir süre ardından (birkaç dakika veya birkaç gün gibi) raporunuzun hazır olduğuna dair bir e-posta alıyorsunuz.

Raporlarda arama, Gmail, Latitude gibi farklı Google hizmetlerine oturum açma etkinliğiniz, nereden oturum açtığınız ve hangi platformları, tarayıcıları kullandığınız gibi bilgiler yer alıyor. Raporlarda en çok neyi aradığınız, hangi tür aramalar yaptığınız gibi veriler de bulunuyor. Gönderip aldığınız e-postaların sayısını gösteren raporlarda Latitude yoluyla zamanınızı nerede geçirdiğiniz de gösteriliyor.

Etkinlik raporlarını almak için öncelikle Google'ın Hesap Etkinliği sayfasını ziyaret etmeniz ve Kaydol düğmesine basmanız gerekiyor.

Google ürün müdürü Andreas Teurk, bu hizmetin örneğin bulunmadığınız, farklı bir yerden oturum açıldığını gördüğünüzde parolanızı değiştirmenize yardımcı olacağını söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Facebook gibi bu da her şeyi kayıt altına alıp bilgileri satıyor

Google da, Facebook da, Twitter da, Apple da, Microsoft da vs hepsi aslında CIA'in şirketleridir. Bunlar CIA'in veri toplama, veri elde etme mekanizmalarıdır.

Bir hizmet, bir teknoloji size sunulur. Siz de o hizmeti, o teknolojiyi kullanırsınız. Bu hizmetlerin, teknolojilerin size sunulmasının üç temel nedeni vardır: Birincisi veri toplamak, ikincisi para kazanmak, üçüncüsü ise insanlığa fayda sağlamaktır.

Peki Yandex nedir?

Yandex de KGB'nin veri toplama mekanizmasıdır ve şu anda da Türkiye üzerinde hummalı bir çalışma çalışma yürütmekdedirler.

Hepiniz birer veri kaynağısınız ve bu hizmetlerin asıl amacı sizleri silkelemektir.

kız arkadaşınızın profiline bu ayarı yükleyin, iletim mailine de kendi mailinizi yazın, paso ne halt yediğinin raporunu alın, bu özellik casusluk için on numaraymış :)

bunlardan korkulur ya....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir