Google'dan SMS üzerinden e-posta hizmeti

Google'dan, internet bağlantısı ve akıllı cebi olmayan kullanıcılara çok özel bir yenilik!

Google'dan SMS üzerinden e-posta hizmeti

Telefonlarımızdan istediğimiz her yerden internete erişmek, artık çoğumuz için sıradan bir şey. Ancak dünyanın bazı bölgelerinde bu durum farklı. İnternet bağlantısını bulmakta zorluk çeken ülkeleri düşünen Google, "Gmail SMS" adındaki yeni hizmetini kullanıma açtı.

Şu an içi sadece Gana, Kenya ve Nijerya'da hizmete sunulan Gmail SMS, sıradan bir telefonda SMS işlevini kullanarak e-posta göndermenize izin veriyor. Sistemi kullanabilmek için şu ilginç gereksinimleri karşılamanız gerekiyor: Bir akıllı cebe sahip olmamanız, Wi-Fi veya 3G bağlantısı elde edememeniz. Gmail SMS'i Google Account ayarlarından etkinleştirdikten sonra basit bir metin mesajı yoluyla istediğiniz kişiye bir e-posta yollayabiliyorsunuz. E-postanıza verilen cevaplar, Gmail hesabınızdan otomatik olarak telefonunuza SMS olarak iletiliyor. Mevcut e-postalarınızı "More", "Pause" ve "Resume" gibi komutlarla denetlemeniz de mümkün.

Google, hizmeti tamamen ücretsiz olarak sunda da gönderilen SMS'ler için mobil sağlayıcı tarafından normal tarifeden ücret uygulanıyor.

Gmail SMS, Google'ın Gelişen Pazarlar takımı tarafından geliştiriliyor ve dünyanın diğer bölgelerinde sunulmayabilir. Dolayısıyla Gmail SMS'in ülkemizde kullanıma açılmasını beklemiyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"Gana, Kenya ve Nijerya"dan sonra bize de gelir sıra. ne de olsa gelişmekte olan ülkeyiz ya. böyle dandik şeyler olunca ilk başta bize gelir iyi şeyler olunca da gelmek bilmez. bravo google... google nexus telefonları türkiyeye gelmiyor. google maps ve earth android uygulaması türkiyede indirilemiyor. daha ne isteyelim ki?

@20 Tem 2012 16:21 google earth ve maps uygulaması nasıl indirilemiyor? atma...

Hiç gerek yok bir akıllı telefon alınır problemler çözülür.

@20 Tem 2012 18:08 Sen para basıyor olabilirsin ama herkes basmıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir