Google'dan "yeni Glass" patenti!

Biz daha Google Glass'a alışamadık ama internet devi, yeni gözlüğü için hazırlıklara başladı bile...

  • Ercan Uğurlu
Google'dan "yeni Glass" patenti!

Google, geleceğin teknolojisini şekillendirmeye devam ediyor. Son dönemde özellikle giyilebilir teknolojiler alanında geliştirdiği Google Glass ile teknoloji devlerine ilham kaynağı olan Google, bu defa yine farklı bir patent aldı.

Google'ın yeni planları arasında Glass'ın gelişimi ilk sıralarda bulunuyor. Bunu aldığı yeni patentle birlikte ortaya koyan Google, Glass'taki camların sayısını arttıracak gibi görünüyor. Çift Cam teknolojisi olarak adlandırılan teknoloji üzerine yoğunlaşan Google'ın patent görsellerinde, her gözlük camı önüne birer çift camın daha yerleştirildiği açıkça görülüyor. Bununla birlikte gerçek hayata 3D objelerle arttırılmış gerçeklik deneyimi entegre edebileceği düşüncesinde olan Google, elbette bunda ne denli başarılı olur bilinmez. Fakat bugüne kadar ortaya çıkarttıklarına bakarsak, böylesi bir teknolojinin de mümkün olabileceğini söylemek güç değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ananız babanız "deneyim" demiş miydi? amerikan türkçesi konuşşmayın yahu

Deneyim, denemek eyleminden turetilmis Turkce bir sozcuktur. Turkceyi bu kadar seviyorsan sozcuklerin kokenlerini ogrenmelisin once. Ayrica tumceye buyuk harfle baslanir. Ulus ve dil adlarinin ilk harfi buyuk olmalidir.

Zaten kulaklarda kulaklık var. Kimse bir şey duymuyor. Şimdi de gözlerde gözlük var. Kimse bir şey görmüyor.

adamlare ne yapmıs siz hala dogru yazdın yanlıs yazdın kavgasındasınız kardesım

Sen de yorum yaz