Google dev bir satın almanın eşiğinden dönmüş

Google'ın, sadece 2 yıl önce dev bir satın almanın eşiğinden döndüğü ortaya çıktı!

Google dev bir satın almanın eşiğinden dönmüş

Bloomberg'in yayınladığı habere göre, elektrikli otomobil dendiğinde akla ilk gelen isim olan Tesla'nın durumu her zaman bugünkü gibi iyi değildi. 2013 yılında firma, arabalarını satamayarak iflasın eşiğine gelmişti ve ABD hükümetinden borç almak zorunda kalmıştı. Bu yüzden de CEO Elon Musk, arkadaşı Google CEO'su Larry Page ile olası bir satın alma hakkında görüşmeye başladı.

Anlaşıldığı kadarıyla anlaşma neredeyse tamamlanmış durumdaydı. Google, firma için 6 milyar dolar ödeyecek ve üçüncü nesil bir araba üretilmeden önce Tesla'yı parçalamayacaktı. Musk da 8 yıl boyunca firma ile beraber kalacaktı.

Ancak iki tarafın avukatları tarafından resmi gereklilikler halledilirken, Tesla'nın satışlarında ciddi bir artış yaşandı ve Musk, anlaşmayı bozma kararı aldı.

Belki de bu anlaşma tamamlanmış olsaydı, Google'ın sürücüsüz araçlarını daha iyi bir performansa sahip bir şekilde ve daha erken bir zamanda görebilirdik...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Google in reklam dışında bir iş yapacağını düşünenmek zor bir durum. Farklı alanlarda yol alsa dahi asıl işinden hiç sapmadı. Yotube, Fiber, Google+ vb, Map, Sketchup ve yüzlerce projesi reklam gelirlerini arttırmaya yönlendirdi en çokta Chrome katkı sağladı heralde. Google asıl faaliyet alanı olan reklamdan sapmıyor. Bir sürü faaliyeti asıl faaliyeti olan reklamı desteklemek için kullanıyor.

@23 Nisan 2015 01:45 Adamin ondan para kazandığını düşünürsek gayet normal değil mi ? Google a para ödeyip de mi kullanmak isterdiniz ? Biraz mantıklı düşünün bi şirket sonuçta burası ve amacı para kazanmak ki bi proje geliştirdikten sonra bundan para kazanması en doğal hakkı. Reklam görmek istemiyosanız youtube kullanmayın aylık ücret ödediğiniz bi video servisine üye olun olsun bitsin tabi ona para vermek de işinize gelmez ama

Bu işin altından kalkabilseydi reklam, fişleme vb tüm olumsuz niteliklerini telafi edebilirdi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir