Google ve LG'den 10 senelik anlaşması tamam!

Patent savaşlarının tavan yaptığı günümüzde, bu iki dev anlaşarak herkesi şaşırttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Google ve LG'den 10 senelik patent anlaşması!

Google'ın patentlerini dilediği gibi kullanan tek firma Samsung değil. LG de Google ile yaptığı çapraz-lisans anlaşmasıyla Google'ın patentlerini kullanma hakkı kazandı. Bunun karşılığında Google, dilediğinde LG'nin patentlerinden faydalanabilecek.

Sonraki 10 sene için yapılan anlaşma, iki firmanın birbirlerinin işlevlerini ödünç almalarına olanak tanıyacak. Böylece dava açılma olasılığı ortadan kalkacak ve lisanslama işlemleri kolaylaşacak. Google'ın anlaşmayı kullanarak LG'yi resmi Android stratejisine yakın tutmayı amaçlıyor olması ihtimali de var. Bununla birlikte LG'nin Samsung'un aksine Google hizmetlerini kendininkilerle değiştirme konusunda telaşlı davranmadığı biliniyor.

Sonuç olarak bu anlaşma sonrasında LG ve Google'ı mahkemede karşı karşıya görme ihtimalimiz, son derece düşük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

google bıraksın telefon pazarıyla ilgilenmesin kullancıların bilgilerini fotoğraflarını özel hayatlarını cia ve mossada satmayı bıraksın artık bu gibi şirketler inşallah batıcak gidin yandex kullanın bing kullanın tekel olmasın google bu pazarda

@05 Kas 2014 18:49 Malesef yandex en az google kadar bilgi süpürücü rezalet bir şirket bing in de ondalardan geri kalır yanı yok.

@05 Kas 2014 18:49 google ve batmak ? :D hahahahha :D güldürdün

Yandex ve bing ise yaradid bizmi kullanmadik

@05 Kas 2014 20:57 bing değil ama yandex gayet kaliteli kullanmadan yorum yapma bence

bunun adı özgürlük bunun adı gelecek bunun adı insanlık bazı ac gözlü firmalara kapak olsun...

İse yaramayan nesi var yandex ve bingin hepsi ayni iste neyi acip bulamiyosun? Hadi google ve yandexte bi adres bulmaya calis Türkiye'de hangisi iyi. Önemli olan bu zaten artik butun arama motorlari asagi yukari ayni sonuclari veriyor. Google'in adi kolay. Asinalik var. Microsoftun yerinde olsam, isletim sistemimde google'i arama motoru olmaktan cikarirdim. Zira kendisi "microsoftun yaptigi wp youtube reklamsiz" uygulamasini kaldirtarak serefsizligini gostermisti. (iPhone kullanicisi)

Adam kendini tekel yapıyo artık tvde izlenilenleri görüyo. Atlantabhd box smart xx

LG'yi resmi Android stratejisine yakın tutmayı amaçlıyor olması ihtimali de var

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play