Google mobil aramada çuvalladı mı?

Söylentilere göre Google cep telefonu içeriği aramalarını iyileştirmekle uğraşıyor ama...

  • Selçuk İslamoğlu

Tüketicilere yardım etmek amacıyla mobil içeriğe yönelik arama hizmeti üzerine çalışmalarda bulunan Google bu kez zorlandı. Melodiler, oyunlar ve diğer ücretli mobil içeriğin sonuçlarını ekranda listeletmeyi planlayan Google'ın yeni projesinin iyi gitmediğine dair söylentiler dolanıyor. The Wall Street Journal'ın haberine göre Google zor da olsa mobil arama üzerine çalışıyor.

Haberde proje süresince pek çok zorlukla karşılaşıldığı belirtilirken gecikmelerin teknik aksaklıklardan meydana geldiğine de dikkat çekiliyor. Bunların arasında ilk sırayı ise mobil içeriğe sahip internet sitelerin birbirine çapraz linklerle bağlanmıyor olması geliyor. Bu da arama motorlarının işini zorlaştırıyor.

Bir diğer cevaplanamayan soru da mobil internetin masaüstünde kullandığımız internet kadar yaygın ve gelişmiş hale gelip gelmeyeceği. Halen desteklenmeyen teknolojiler yüzünden mobil dünya üzerindeki arama işlemleri için çalışmalar ağır ilerliyor. Bu da gecikmelere yol açıyor. Yeni servisin ne zaman hizmete gireceği ise belirsizliğini koruyor.

Peki sizce Google mobil web üzerine bir çözüm üretebilir mi? Ya da bu durum diğer web şirketleri için rekabet açısından bir fırsat olabilir mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

mobil telefonlara da ulaşmaya çalışıyorlar

Normal masaüstünde kullandığımız internet kadar asla yaygın olmayacağı kesin. Yeni çıkan telefonlara bakacak olursak telefon üreticilerinin artık telefonlarda wireless ve internet tarayıcı özellikleri katması bize ilerisi için bir yol gösterecektir.

Google gibi bir firma için imkansız diye birşeyin olması mümkün gözükmüyor.
elbet buna da bir çözüm üreteceklerdir. (Biraz daha zaman)

düzeltirler yakında

kesin bunun içinde yeni bir şirket falan alırlar

bencede zaman google buna çözüm bulcaktır , hiç bir şey yapamazsa arkdaşın dediği bunun şirket alır

Google hemen düzeltir.Karşınızda internetin devi duruyor.

Durumun rekabeti arttıracağını düşünmekle beraber mobil web yerine mobil cihazlardan normal internete erişmeyi daha mantıklı ve geleceği olan bir sistem olarak düşünüyorum. Yine de rekabet olacak gibi ve bu da yine biz kullanıcıların işine yarayacak :)

Aynı tip "Google"lar birlikte çuvallar

herşeyi bulan google bunumu başaramıcak?

Çok fazla şişen, büyüyen her sistem gibi Google da kendi şişkin ağırlığıyla hantallaşacak, değişime ayak uyduramayacak kadar yavaşlayacak ve çokecektir.

Herhangi bir firmayı bu kadar gözümüzde büyütmemeli. Hepsi gelip geçici. Yeni bir firmanın farklı ve yeni bir yaklaşımı bir anda eskisini siler belleklerden.

Sen de yorum yaz