Google Play Games'in şartı kalkıyor!

Android'li cihazınızda hemen her yerde karşınıza Google+ çıkması canınızı sıkıyorsa, işte iyi haber!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Play Games'teki şart kalkıyor!

Google'ın sosyal ağı Google+'ın beklenmeyen yerlerde kullanıcıların karşısına çıkması, can sıkıntısına neden olmuştu. Google bir süredir bu davranışından geri adım atsa da Google+'ı halen tam anlamıyla ait olmadığı yerlerde görebiliyoruz. Bunlardan bir tanesi Android'deki oyunlar.

Google Play'deki oyunların çoğu, Google Play Services hizmetini kullanıyor. Google hesabınızla bağlı olan bu hizmet, oyunlardaki başarılarınızı ve kaldığınız yeri buluta yükleyip kaydediyor. Ancak oyuna girdiğinizde ekrana gelen izin ekranında, oyunla ilgili etkinliklerinizin varsayılan olarak "Web'deki herkese" gösteriliyor olması biraz garip. Seçeneği elbette değiştirip, oyunlardaki gelişmeleri kendinize saklayabiliyorsunuz. Ancak olup bitenin varsayılan olarak sosyal ağda paylaşılması garip görünüyor.

Android Police'in yeni keşfi ise Google Play Games'in işleyişinde yapılacak bir değişiklik sonucunda Google+'a oturum açma işleminin isteğe bağlı hale geleceğini söylüyor. Hatta kullanıcı dilerse bu isteği tamamen iptal edebilecek. Böylece Google, Google+'ı can sıkıcı olmaktan kurtaracak bir adım daha atmış olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

kaldırılması saçma olur. Oyun sistemlerindeki Bulut karşılaştırmalı senonizasyon bozulur. Yerine bişi koymaları gerekiyor ki. kaldırılabilsin. Örneğin ben 5-6 tane android tableti kullanıyorum ve hepsinde aynı hesapla aynı şeyleri karşılıklı senronize ediyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost