Google'ın iOS uygulamasına büyük yenilik!

Google'ın iOS uygulamasına gizliliğe önem verenler için büyük bir yenilik geldi!

  • Cenk Atlı
Google'ın iOS uygulamasına büyük yenilik!

Google'ın Chrome tarayıcısının en kullanışlı özelliklerinden birisi artık Google'ın iOS uygulamasında da kullanıcılara sunulacak. Bundan böyle tıpkı tarayıcıda olduğu gibi Google'ın iOS uygulamasında da gizli modda arama yapmak mümkün olabilecek.

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar yeni gizli modları doğrudan bu uygulamadan açabilecek. Böylece Google uygulamasında da herhangi bir geçmiş kaydı olmadan gizlice web üzerinde dolaşıp arama yapmak mümkün olacak. Kullanıcılar bu gizli modu uygulamanın ayarlarından ya da iPhone'larının ana ekranlarından 3D touch'ı kullanarak aktive edebilecek.

Bu yeni işlevselliğin özellikle gizliliğe önem verenler için önemli bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz. Chrome uygulaması ve Apple'ın Safari uygulaması da aslında bir gizli mod seçeneği sunsa da Google'ın uygulamasının gizli moda ayrıca Google Now kartlarını da dahil etmesi önemli bir adım.

Söz konusu güncellemeyle birlikte kullanıcılar ayrıca YouTube videolarını ayrıca bir uygulamada ya da bir web sayfasında açmaya gerek kalmadan doğrudan arama sonuçları içerisinde izleyebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

İyi de bu özellik, kullanıcıları, girdikleri sitelerin cookielerden bilgi almasını engeller. Googlenin sizi gözetlemesini ve fişlemesini engellemez... Zaten Google ve gizlilik yanyana gelemiyecek kelimelerdir...

@29 Eylül 2016 11:36 nereden biliyorsun ? Bu sürekli bilgilerimizi satiyorlar filan gibi sacma sapan bir düsünceye nereden kapiliyorsunuz ? kaldi ki sen kimsin ki, google senin bilgilerini ne yapsin ? sevgilin ile yazismalarini cok merak ediyordu google zaten... Eger böyle bir endisen varsa, kendi ürününü kendin üretip kullanacaksin. Ruslarin yaptigi gibi. Sen ürünlerini al adamlarin sonra da güvende degiliz de. Ya almayacaksin ürünlerini ya da aglamayacaksiniz. bos bos konusuyonuz.

@29 Eylül 2016 11:36 Zaten artık izlenmeyeceksiniz gibi bir iddaa yok, geçmiş kayıt olmayacak.

abi bu gizli sekme olayini anlamis degilim. ne yani gizlide acinca proxy mi calisiyor ne oluyor? yine ayni halt sadece cerezi olusturmuyor okadar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play