Google'ın Play Store'una Değişiklikler Var!

Google'ın Play Store'da yaptığı tasarım değişiklikleri, bazı kullanıcılara görünmeye başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'ın Play Store'una Değişiklikler Var!

Play Store'da 26 Ekim'de görmeye başladığımız tasarım değişiklikleri, kendini biraz daha gösterdi. Henüz kısıtlı sayıda kullanıcıya açılan değişiklikler büyük çaplı değil ve muhtemelen zamanla herkese sunulacak.

İlk dikkati çeken değişikliklerden bir tanesi, mağazada herhangi bir uygulamaya dokunduktan sonra gelen uygulama ekranındaki "Yükle" düğmesinin genişletilmiş olması. Yenilenen tasarımda düğme, sağ tarafta değil, yatay olarak tüm ekranı kaplayacak biçimde gösteriliyor. Düğmenin altındaki simgelerin görünümü ise değiştirilmiş ve sayısı ikiye düşmüş.

Aslında ilk fark edilen değişiklik, Play Store'un ana sayfasında bulunuyor. Google ana sayfada daha koyu bir yeşile yer veriyor ve böylece Hangouts'un renklerine yaklaşıyor.

Play Store'daki değişikliklerin bazıları, Hindistan'da bazı kullanıcılara yansıtılmaya başlanmış durumda. Değişikliklerin başka yerlerde görünüp görünmediği ise şimdilik bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Açıklama kısmındaki indirme sayısını tam vermeli (yuvarlayıp değil) ve şu google play i virüslerden trollerden ve saçma sapan amaçsız uygulamalardan temizlemeli. Şu reklamları da azaltsın reklam dolu. Kısaca google play herşeyşyle gereksiz. Milyonlarca uygulamanın yarısı çöp zaten. Windows mağazası en azından temiz ve virüs yok. Facebook instagram Messenger WhatsApp çok iyi çalışıyor ve güncel. Yani ios tan (ios dan portlanmış) nerdeyse hiç farkı yok. App store google play e nazaran daha temiz..

Güzel olmuş ama bunlar yetmez performans olarak çok sıkıntılı

@07 Kasım 2016 20:09 e normal google play 5 falan kullanırsanız çok normal siz güncelleyiciyi tetiklemezseniz arkaplanda oto güncellemiyor (android 5.0 üzeri hariç) apkmirrordan kurun google play 7.1.16 bak bakalım performans sıkıntısı varmı :)

bu hamlesini çok beğendim çünkü çok sportif olmuş <3

Sen de yorum yaz