GTA 6’dan bir iyi haber daha: "İyi yolda"

10 yıldır beklenen GTA 6 ne zaman çıkacak? Oyunun dağıtımcı şirketi Take-Two, GTA 6 hakkındaki sessizliğini bozdu...

GTA 6’dan bir iyi haber daha

GTA 6 yıllardır oyun severler tarafından heyecanla bekleniyor. Ve GTA 6 hakkında haberler de geçtiğimiz haftalarda gelmeye başladı. Yeni açıklama ise Take-Two’dan geldi; ama açıklamanın içeriği çok da yeni sayılmaz.

Adeta nesillerdir GTA 6’yı bekliyoruz. GTA 5’in piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse 10 yıl geçti ve o günden bugüne bilgisayar ve oyun konsollarında birkaç nesil geride kaldı. Elbette aramızda hala The Elder Scrolls 6’yı bekleyenler de var. The Elder Scrolls 6’nın duyurusu da 4 yıl kadar önce yapılmış ve önceki oyun yaklaşık 13 yıl önce piyasaya çıkmıştı.

GTA 6’ya dönecek olursak, Take-Two, oyunun “iyi yolda” olduğunu söyleyerek oyuncuları bir kez daha heyecanlandırdı. Aslında Take-Two’un bu açıklaması, oyunun geliştirici ekibi Rockstar’ın birkaç ay önce söylediklerinden pek de farklı değil. Geliştirici ekip de, geçtiğimiz şubat ayında GTA 6 için “iyi yolda” demişti. Yine de bu yineleme “hayra alamet” olarak yorumlanabilir.

GTA 6’nın çıkış tarihi henüz net değil. Ancak yeni oyunun muhtemelen 2024 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Ve elbette GTA 6’yı PC, PlayStation 5 ile Xbox Series X ve S oyun konsollarında göreceğiz.