Hem denizde hem karada giden otomobil!

Geliştirilen yeni bir otomobil, sadece karada değil, deniz üzerinde de seyredebiliyor.

  • Selim Öztürk

Hibrid enerjisiyle çalışan araçlar, günümüzde artık çok da şaşırdığımız bir otomobil teknolojisi değil. Zaten ilerleyen yıllarda otomobil şirketlerinin bu tür alternatif enerji kaynaklarını kullanan otomobillerini satışa sunacağı artık su götürmez bir gerçek.

Ancak bugün sizlere tanıtacağımız yeni bir otomobil konsepti, benzerlerinden oldukça farklı bir yapıya sahip. Scamander RRV(Rapid-response vehicle) isimli bu yeni araç, resimden de göreceğiniz üzere tasarımıyla benzerlerinden son derece farklı.

Ancak daha da önemlisi, bu araç ile sadece karada seyretmek zorunda olmamanız. Diğer bir deyişle, Scramander RRV ile gerektiğinde deniz üzerinde de seyahat edebileceksiniz. Yaklaşık 1 ton ağırlığında olan ve devasa büyüklükteki tekerlekleriyle dikkatleri üzerine çeken araç, şimdilik konsept aşamasında bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Buna benzer yüzebilen arabalar uzun zamandır piyasada var zaten.

herhangi bir bilim kurgu filmi için hazırlanmış araca benziyor
bu hali ile pek talep görmeyebilir bundan daha ufak ve gerçek bir otomobile benzeyenlerinide gördük internet ortamında

Videosunu izledim, çok gülünçmüş ya, itiş gücünü arka tekerindeki kanatlardan alıyor, dönerken suyu itiyorlar, suya indi kağnı arabası gibi gitti biraz sonra karaya çıkmaya çalıştı beceremedi döndü girdiği yerden çıkmaya çalıştı yine olmadı, ahahaaaa:))

he he evet piyasada... bir tanesi bizim garajda zaten :P

arabanın tipine baksana değil yüzmesi uçsa bile bu tipe para verilmez :D

Keşke bu tür üretilen araçlara '' otomobil '' sıfatını vermeseler. Otomobil kavramı yıkılıp yeni bir kavram doğuyor. Şahsen böyle araçlara otomobil denmesi beni sinirlendiriyor. Bu aracın iyi bir yönü var Hibrid teknolojisi ile çalışarak duman üretiminde bulunmayarak doğaya katkı sağlıyor. Keşke bu tür araçlara farklı bir isim konsa diye düşünüyorum.

evet mr.death ve gorduklerım arasında en cırkınıde bu

1950 yıllarında ilk defa yapılmıştı. Sonra nedense piyasaya çıkmadan unutuldu gitti.

buneya buna araba die binilmezki boş işler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir