Huawei ile Samsung arasında neler oluyor?

Samsung, en önemli bellek yongası müşterilerinden olan Huawei'ye artık yonga sağlamayacak!

Samsung, Huawei'ye Yonga Satmayı Durduruyor

Kore medyasına göre Samsung, yarıiletken çözümlerini Çin merkezli teknoloji firması Huawei'ye sağlamayı durdurma kararını kesinleştirdi. İddiaya göre Samsung ve HK Hynix, önümüzdeki salı gününden (15 Eylül) itibaren Huawei ile yarıiletken ticaretini durduracak.

Bu gelişme sonrasında Huawei'nin DRAM ve NAND flaş yongaları tedarik etmek için başvurabileceği seçeneklerin sayısı çok azalacak. Samsung'un bu adımı atmasının nedeni, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından geçen ay uygulanan ek yaptırımlar. İlk yaptırımlar bellek yongası üreticilerini ilgilendirmese de, federal hükümetin yeni kurallarına göre ABD'ye ait teknolojileri kullanan yarıiletken şirketlerinin Huawei ile çalışmadan önce Washington'dan bir onay alması gerekiyor.

Huawei, bellek yongalarında Samsung'un en büyük müşterilerinden biri olduğundan yaşananlar Samsung için ciddi bir kayıp. Ancak Huawei, aynı zamanda Samsung'un büyük bir rakibi olduğundan durumun bir miktar dengelendiği söylenebilir. Seçenekleri neredeyse yok olan Huawei'nin bu durumda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Huawei'den jet açıklama

Bu gelişme sonrasında Huawei'den resmi bir açıklama geldi. Görülen o ki, Huawei yumurtaları tek bir sepete koymuyor. Açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz: 

"Huawei olarak, bireysel tedarikçilere bağlı olmayan çeşitlendirilmiş bir tedarik sistemimiz bulunuyor. Ekran tedarikini sürdürmek için farklı teknoloji çözüm ortaklarımız da mevcut. Tüketicilere daha iyi ürün ve hizmetler sunmak için tedarikçilerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz