İndirin: 3 boyutlu Sanal Yasak Şehir

Pekin'deki büyüleyici Yasak Şehir, özel bir uygulamayla PC'nize geliyor. İndirme bağlantısı burada.

IBM ve Palace Museum işbirliği ile geliştirilen Sanal Yasak Şehir (Virtual Forbidden City) uygulaması, Pekin'de bulunan Dünyanın en büyük saray kompleksini 3 boyutlu olarak PC'nize taşıyor. Ancak uygulama, kullanıcılarına basit bir sanal geziden çok daha fazlasını sunuyor.

Önce aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamayı indirmeli ve bilgisayarınıza kurmalısınız. Uygulamanın Windows, Linux ve Mac OS X için farklı sürümleri mevcut.

Kurulumun ardından uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda, sizden kayıt olmanız istenecek. Dilerseniz konuk olarak da uygulamayı kullanabilirsiniz; ancak kayıtlı kullanıcılara çok daha fazla imkan sağlandığını da bilmenizde yarar var.

Virtual Forbidden City ile sadece Yasak Şehir'de gezinme imkanı değil, bağlı olan diğer kullanıcılarla sohbet etme, geleneksel Çin aktivitelerine katılma ve tarihi bilgileri öğrenme imkanına da sahipsiniz. 6 farklı karakterden birini seçerek (kayıtlı kullanıcılar için geçerli) katılacağınız gezide, dilerseniz sanal tur rehberlerinden de yardım alabiliyorsunuz. Hatta diğer kullanıcıların düzenlediği gezilere katılma ve kendi gezinizi düzenleme şansına bile sahipsiniz.

Virtual Forbidden City uygulaması ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Download:
Virtual Forbidden City (Windows)

Virtual Forbidden City (Linux)

Virtual Forbidden City (Mac OS X)

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Beni Pekin'in sarayı değil topkapı sarayı daha çok ilgilendiriyor. Yani merak etmiyorum pek Çinlilerin sarayını ama aynı yöntemle Osmanlı sarayını gezmek güzel olurdu.

Türklerde yapsın bence öle bişey güzel olurdu.

http://www.3dmekanlar.com/topkapi_sarayi.htm
Buradan yak arkadaşım.

http://www.3dmekanlar.com/index.html

e yanii ulan dünyaın en güzel yerleri türkiyede adamların elinin altında ama yamıolarr :D

''Beni Pekin'in sarayı değil topkapı sarayı daha çok ilgilendiriyor. Yani merak etmiyorum pek Çinlilerin sarayını ama aynı yöntemle Osmanlı sarayını gezmek güzel olurdu.''

hem merak etmiyor hemde bu yöntemle osmanlı sarayını gezmek iyi olur muş :)) programı down et gez gör sonra merak etme :))

nasıl ndircezi

Sen de yorum yaz