iPad 2 modellerindeki farklı mikrofonlar!

iPad 2'lerin tümünde bulunan bu temel parça, meğer modelden modele fark ediyormuş...

Sanki iPad 2'nin farklı modelleri içerisinden birini seçmek çok kolaymış gibi bir de ortaya mikrofonların modelden modele değişmesi çıktı. iLounge'ın iPad 2 incelemesinde değindiği üzere yalnızca Wi-fi destekleyen sürümlerle 3G destekleyen sürümlerin kayıt kaliteleri arasında fark var.

Wi-Fi modellerinde iPad 2 mikrofonu cihazın arkasında bulunan ayrı bir metal bölmede duruyor, 3G modellerinde ise mikrofon 3G anteninin olduğu bölümde bulunuyor. Bu durumda da Wi-Fi destekli modeller 3G destekli modellerden daha temiz bir ses kalitesi sunabiliyor.

Ayrıca iLounge'a göre 3G modellerinin ses kalitesi de birbirlerinin arasında fark edebiliyor. FaceTime gibi uygulamalarla beraber iPad'deki mikrofon öneminin de arttığını söyleyebiliriz.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

özellikle yapılar

Sanki iPad 2'nin farklı modelleri içerisinden birini seçmek çok kolaymış gibi bir de ortaya mikrofonların modelden modele değişmesi çıktı.

sanki 100 tane modeli var!!!

diğer tabletleri bekleyelim o zaman ucuzu ve kaliteyi arıyorum

iPad 3 icin sebep lazim.

Herşeyden önce tasarım gözönünde bulununca bu tip teknik sorunların çıkması çok normal. Farkındaysanız Apple ürünlerinde hep tasarım sebepli teknik sorunlar görülüyor. Macbooklardaki ısınma sorunu, iphone 4 anten sorunu, ipdan 2 mikrofon sorunu, vs vs vs

ipad için scanner uygulaması varmı dır ipad donanım olarak bu özelliği destekliyor mu

infoman; o saydığın cihazları biz çatır çatır kullanıyoruz ve herhangi bir probemle karşılaşmıyoruz. Sen kullanmadan ne çok problemle karşılaşmışsın böyle.

Siz boşa konuşmaya devam edin, bizde Apple ürünlerini kullanmaya...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir