iPhone 6S'in 2GB RAM'i olabilir!

Yeni söylentiler, Apple'ın bir sonraki telefonunun RAM miktarını sonunda artıracağını söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6S'in 2GB RAM'i olabilir!

Yeni bir iPhone'un piyasaya çıkması, çok geçmeden bir sonraki iPhone'un nasıl olacağıyla ilgili düşünmeye başlamamız demek. Apple içerisinden geldiği iddia edilen bilgiye göre bu seneki telefon, 1GB yerine 2GB RAM'e sahip olacak.

1GB RAM'e sıkışıp kalan iPhone için iki kat daha fazla RAM, daha yüksek performans ve daha fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilmek anlamını taşıyor. RAM miktarının yanında işlemcinin de her zamanki gibi yükseltilecek olması, iPhone 6S'ten (veya iPhone 7'den) daha çok şey bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Şu an piyasada bulunan iPad Air 2'nin 2GB RAM'e sahip olduğunu söyleyelim. Bununla birlikte sızan bilgi doğru olsa bile, Apple'ın henüz kesin kararını vermediğini, firmanın maliyet, üretim sorunları gibi nedenle 2GB'tan vazgeçebileceğini unutmamak gerekli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

özgürlük istiyoruz özgürlük bu yoksa isterse 4gb ram koysun bişey fark etmez

@16 Oca 2015 14:21 özgürlük kalmadı canım başka bişey verelim :)

4s ve ioss 5 gbisi yoktu 512 mb ram ile uçuyordu telefon

@16 Oca 2015 14:24 Bütün iphone lar ilk çıktıkları işletim sistemiyle uçuyordu. 2 yıl eşiğini atlayan iphone yavaşla(tıl)maya mahkum. Yoksa kimse tıkır tıkır çalışan iphone yerine yenisini almak istemez. Gelen major güncellemeler de "aman tanrım didim" cinsinden yenilikler getirmediğine göre yeni iphone satmanın tek yolu eskisini yavaşlatmak. Öyleki rehbere ve ya ayarlara girmek bile eziyet haline dönüşmekte. Belki apple kullanan arkadaşlar bana kızacak ama 2012 yılına kadar sürekli iphone kullanan ve savunan biri olarak gerçekleri görmek gerek. İşim gereği tüm platformları kullanıyorum ve ios a kötü demiyorum. Sadece şirket politikaları gereği yavaşlatma yapmasalar iyi olur diyorum. Yoksa bu kadar büyük ne güncellemesi yapılıyor da altı üstü rehbere girerken, lansmanında ki hızını kaybediyor. Hani oyunda browser da ki yavaşlığı anlarımda temel olan rehber, ayarlar gibi basit işlemlerin yavaşlaması işin kasıtlı olduğunun açık göstergesi.

10 gb ram olsun . Günlük hayatta kolaylık sağlamadığı sürece ios her zaman çöp. Şimdi gelip instagram , facebook, twitter falan var diyenler gelmesin de karşıma.

İos 7 ye kadar ram in onemi bile yoktu ios 7 geldi 1 gb ram bile yetmez oldu bu tim cook varya batiracak sirketi

Samsung 3 gb ram çıkarıyo bu 1 gb ram hala samsung mini telefonlarda artık kullanıyo 1 gb ram i.

2 gb ram için extradan 400 tl koyarlar o fiyata gider 3 tane redmi note pro alırım

Msliyet sorunuymuş android tellere 4gb ram koyuyorlar o zaman androidliler iflas eder

fark etmez, 1 gb ram bile iOS gibi muazzam işleyen bir sisteme yeter de artar.

@16 Oca 2015 16:39 Windows Phone, 512MB RAM ve çift çekirdekli işlemciyle bile akıcı ve pürüzsüz çalışan, iOS'ten daha muazzam ve daha hafif. Ama 2GB RAMli Lumia da var, 512MB RAMli Lumia da var. Yani her zaman, her yerde olduğu gibi Apple sizi düdüklüyor ;)

ya hala 1 gb ram mi kullanıyorlar ya. yuh

Özgürlük istiyorsan git başka telefon al o zaman, niye iphone alıyorsun ki kardeş

Iphone androıd gibi degıl ıos stabıl bir işletım sistemi oldugundan 1 gb ram gayet yeterli bence

zaten yeni cikan her iphone bir oncekinin kopyasi. bir kac yenilik disinda hic bir sey yok.

Ne gerek var 2 gb rame sanki telefonun cok matah ozellikleri var da....

Sen de yorum yaz