iPhone için En İyi 5 Emulator

iPhone ve iPad'de, artık efsane olarak kabul edilen yılların klasik oyunlarını oynamanızı sağlayacak en iyi emulator'leri sıraladık.

iPhone için En İyi 5 Emulator
Delta

Mobil oyunlar güzel olsalar da çoğu, Crash Bandicoot, Super Mario 64 ve Pokemon gibi klasik oyunların yanına yaklaşamıyor. Neyse ki tüm bu klasik oyunları iPhone'da, aşağıdaki emulator'leri kullanarak oynamak mümkün.

Emulator'ler, oyun konsollarını yazılımsal olarak taklit ederek çalışırlar, bu sayede iPhone'unuza jailbreak'e gerek kalmadan yüklenebilirler. Aşağıda iPhone ve iPad'e yükleyebileceğiniz en iyi emulator'leri listeledik.

Emulator'ler Hakkında

Apple, emulator'lere App Store'da izin vermediğinden, aşağıdaki emulator'lerden çoğunu yüklemek için iEmulators veya AppMarket gibi web sitelerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bunun mümkün olmadığı durumlarda emulator'ü öncelikle bir bilgisayarda derlemeniz gerekebilir.

1. Delta (Game Boy, N64, SNES)

Delta - New ALL In One Emulator (GBA, N64, SNES & GBC)Delta - New ALL In One Emulator (GBA, N64, SNES & GBC)
New Delta Emulator! GBA, Nintendo 64, SNES & GBC in ONE App! Play Mario, Pokemon, Zelda & All Your Childhood Favorites Soon! Install GBA Emulator Here:

iPhone için popüler emulator'ler arasındaki Delta'nın kararlı sürümünü, Alt Store'dan indirebilirsiniz. Delta'nın desteklediği Nintendo konsolları arasında Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance, NES, SNES, N64 ve Patreon üyeliği karşılığında Nintendo DS var.

PS4, Xbox One ve MFi oyun kontrolleriyle bağlanabilen Delta, Bluetooth ve kablolu klavyeleri de destekliyor. iPhone'da Pokemon oynamak istiyorsanız, bunun için en iyi emulator Delta.

2. Provenance (Nintendo, Sony, Sega, Atari)

PlayStation Emulator For iPhone: Play PS1 Games On iOS 13! Provenance EmulatorPlayStation Emulator For iPhone: Play PS1 Games On iOS 13! Provenance Emulator
??Get CHEAP iPhones HERE:  ?? iPhone SE ($150) ??US: ??UK: ?? iPhone 6S ($135) ??US: ??UK: ?? iPhone 6S Plus ($190) ??US: ??UK: ?? iPhone 7 ($195) ??US: ??UK: ?? iPhone 7 Plus ($280) ??US: ??UK: ?? iPhone 8 ($310) ??US: ??UK: ?? iPhone 8 Plus ($370) ??US: ??UK: ?? iPhone X ($450) ??US: ??UK: ?? iPhone XR ($500) ??US: ??UK: ?? iPhone XS ($535) ??US: ??UK: ?? iPhone XS Max ($690) ??US: ??UK: ?? iPhone 11 ($730) ??US: ??UK: ?? iPhone 11 Pro ($999) ??US: ??UK: ?? iPhone 11 Pro MAX ($1100) ??US: ??UK: PlayStation Emulator for iPhone Provenance is HERE! Finally we can install a PlayStation or PS1 Emulator for iOS 13! iOS 13 changed how to download Provenance PS1 Emulator, however with my updated PlayStation emulator tutorial, you will learn how to play PSX / PS1 Games for iPhone & iPad! Provenance Emulator is an amazing multi emulator for iOS 13 on iPhone & iPad. While provenance emulator isn’t as good as Delta, provenance emulator can install PlayStation emulator for iPhone, which cant be done on delta. Provenance is the BEST way to play PlayStation PS1 games on iPhone & iPad, and NO JAILBREAK or computer is required to download Provenance! Links: ? Files App: ? Provenance PlayStation Emulator: ? PlayStation BIOS: ? PlayStation ROMS: How To Pair Xbox/PlayStation 4 Controller to iOS 13: Want To Play A MULTIPLE DISK PS1 Game? Watch from 14:58 HERE: ??Related Emulators For iOS 13: iPhone & iPad! ? OPERATIONiDROID Delta Emulator Tutorial: ? OPERATIONiDROID Delta CHEATS Tutorial: ? OPERATIONiDROID Delta SKINKS tutorial: ? Saunders Tech Nintendo DS Emulator Tutorial: ? Saunders Tech PPSSPP iOS 13 tutorial: ? Get PPSSPP in FULL SCREEN: ? FULL Emulators For iPhone iOS 13 PLAYLIST: ??APPS WON'T DOWNLOAD/VERIFY? HERE'S WHY?? Help Me Reach 10K Followers on Twitter! Why Subscribe to Saunders Tech? Saunders Tech, Provides the latest iOS 13 Jailbreak iOS 12.4.3 Updates for Checkra1n iOS 13.2 Jailbreak iOS 13.2.1, Uncover Jailbreak & Chimera! This includes iOS 13.2.1, iOS 13.2, Older iOS 13 Firmwares & iOS 12.4.3 When iOS 12.4.3 Jailbreak, iOS 13 Jailbreak or iOS 13.2.1 jailbreak releases, Saunders tech will be the first to show how to Jailbreak the latest iOS 13.2.1 Jailbreak iOS 12.4.3, with the Checkra1n Jailbreak tool! Checkra1n Jailbreak iOS 13.2.1 is in development, so when Checkra1n Jailbreak releases, you will learn how to Jailbreak iOS 13 using Checkra1n iOS 12.4.3 Jailbreak iOS 13.2! Moreover, if Chimera or uncover Jailbreak beat Checkra1n Jailbreak iOS 13 to release, you will learn how to jailbreak iOS 13 & iOS 12.4.3 using Uncover or chimera! Next, Saunders Tech covers Emulators For iPhone. Want to install SNES Emulator, Delta, Provenance, GBA4iOS, Happy Chick, Nintendo DS & 3DS Emulator For iOS 13 & MORE? Saunders Tech has got you covered! Saunders Tech will provide the LATEST news on 3rd party AppStores. This includes: TutuApp, Tweakbox, Appvalley & ignition!

Provenance'ı kullanabilmek için önce bir bilgisayarda derlemeniz gerekiyor, ancak bu uğraşınıza değiyor. iPhone için geliştirilen en eski emulator'lerden biri olan Provenance, özellikle ilk PlayStation oyunlarını oynamak isteyenler için ideal.

Provenance'in desteklediği sistemler arasında Nintendo, Sega, Sony ve Atari konsolları bulunuyor. Herhangi bir noktada kaldığınız yeri kaydedebiliyor, video kaydı yapabiliyor ve tüm bunları iCloud ile eşitleyebiliyorsunuz. Hatta belirli bir save noktasının Provenance'ı her açtığınızda otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Provenance geliştiricileri, yakın geçmişte yazılımı popüler emulator sitelerinden kaldırdı. Ancak buradaki talimatları izleyerek bir Apple geliştirici hesabı kullanarak uygulamayı yüklemeniz hala mümkün.

3. iNDS (Nintendo DS)

Play NDS games on your iPhone, iPad or iPod! *NDS4iOS iOS 13*Play NDS games on your iPhone, iPad or iPod! *NDS4iOS iOS 13*
Playing classic Nintendo DS games has never been easier with iNDS the updated version of nds4ios on iOS 13! Relive your childhood on your iPhone, iPad or iPod without a jailbreak or a computer! Leave a Like if this video helped you ???? Thanks for watching! ?? All Download Links: Files app: Download iNDS : Download NDS Games : Learn more about the BuildStore: ???? Tired of emulators crashing, apps not installing and the annoying unable to verify pop-ups when trying to open your favorite emulators? Check out the build store an awesome paid service that ensures you can continue using your favorite emulators without any issues! ?? Learn more about the Buildstore here : ?? Sign up for the Buildstore using my link and get 15% off! ?? Follow me on my Socials for BTS ( not the band lol) Instagram: Twitter: Join my new discord: ?? Music in video: ?LoPo Bunny? - Pokemon D/P/Pt - Eterna Forest LoFi Remix: aekasora - Naruto "Rainy Day" Hip Hop Instrumental: #NDS4iOS #iNDS #iPhone

İlk sıradaki Delta'yı Nintendo DS için kullanmak isterseniz, Patreon üyeliğine ücret ödemeniz gerekiyor. Bu noktada karşımıza çıkan iNDS, Nintendo DS oyunlarını iPhone'da ücretsiz olarak oynayabilmenize olanak tanıyor.

NDS4iOS emulator'ünden türeyen iNDS, jailbreak'li olmayan cihazlara iEmulators ve BuildStore üzerinden yüklenebiliyor. Emulator'ü yükledikten sonra oyunları iPhone 5 ve sonrasında tam hızda, yeni iPhone'larda ise 60FPS'de oynayabiliyorsunuz.

4. PPSSPP (Sony PSP)

PPSSPP - PSP emulator for Android, PC and more!PPSSPP - PSP emulator for Android, PC and more!
Official website: Video by Chris Hawkinson

iPhone, iPad ve iPod Touch'ta PlayStation Portable (PSP) oyunlarını çalıştırmaya odaklanan PPSSPP, listemizdeki diğer emulator'ler gibi oyun durumunu kaydedebiliyor ve hatta oyunlara hile eklemenize izin veriyor. PPSSPP'nin belki de en iyi işlevi ise gerçek PSP ile kayıt dosyası değiş tokuşu yapmanıza izin vermesi. Bununla birlikte oyunlarınızı bulutla eşitlemenin bir yolu bulunmuyor. Muhtemelen bunun nedeni, PSP ROM'larının oldukça büyük olması.

5. RetroArch (Atari, DOS, Genesis, PC Engine)

RetroArch Quick: iOS13 with ControllerRetroArch Quick: iOS13 with Controller
If you're looking to get your #RetroArch on iPhone to work with Xbox or PS4 controller, good news: download #iOS13 Beta profile and install RetroArch. All you have to do is enroll in the beta program on Apple's website. It's easy to download and install, and it's free.

Birçok konsolu bir araya getiren RetroArch, hepsine kullanımı kolay, tek bir arayüzden ulaşmanızı sağlıyor. Windows, macOS, Linux, Android ve iOS'a yüklenebilen RetroArch, en esnek emulator'lerden bir tanesi.

Game Boy, SNES ve PlayStation emulator'leri içeren RetroArch, aşağıdaki daha eski platformları da destekliyor:

  • Atari
  • DOS
  • MSX
  • Neo Geo Pocket
  • PC Engine
  • Sega Genesis (Mega Drive)
  • ve fazlası.

RetroArch tüm emulator'ler için aynı gamepad'i kullandığından, arayüzüne kolayca uyum sağlayabiliyorsunuz. Netplay işlevi ise diğer oyunculara bağlanıp, multiplayer oyun oynamanıza olanak tanıyor. Bu işlev, farklı platformlar arasında çalışıyor, yani Android'li bir oyuncu PC oyuncusuyla oynayabiliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play