İşler tersine mi dönüyor?

İki dev arasındaki savaşta son perde aralandı; görünüşe göre işler tersine dönmeye başladı...

İşler tersine mi dönüyor?

Google'ın gün geçtikçe popülerleşen servisi Google Plus, internet devinin yüzünü yavaş yavaş güldürmeye başladı. Şubat ve Mart aylarında Google Plus'a girenlerin oranında yüzde 27 artış kaydedilirken, Experian Hitwise, 61 milyondan fazla ziyaretin siteye yapıldığını duyurdu.

Yayınlanan bu raporun, Google'ın CEO'su Larry Page'in "100 milyondan fazla aktif üyemiz var" açıklamasının ardından gelmesi ise dikkat çekici...

Facebook'ta ise Google Plus'ın aksine geriye doğru bir hareket var. 2011 Temmuz ila 2012 Mart ayları kıyaslandığında Facebook'a olan ziyaret sayısı 1.3 milyara düşerken, toplamda 7 milyarlık ziyaretçi rakamıyla Google Plus'tan 114 kat daha büyük bir yapıda olduğunu da belirtelim.

Araştırmanın bir diğer başlığı ise sitede geçirilen süreyle ilgili... Google Plus'ta ayda 3.3 dakika vakit harcayan kullanıcılar, Facebook'ta ise 7.5 saat süre zaman harcıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bir hafta kötüye gidiyor diye diğer hafta iyiye giiyor diye haber çıkıyor sitede.Bence kötüye gittiği kesin.Aktif 100 milyon üye haberi ise inanılır cinsten değil.Kaç milyon üyesi var da 100 milyon aktif olacak?Çevremizde kimlerin hesabı var ki?Meraktan hesap açanlar ya da isim hakkı çalınmasın diye açanlar var.

Google ı seviyorum android den sonra :)

Chrome'da oturum açılınca otomatik olarak Google Plus oturumu da açılıyor, her Google'a girdiğinde de üstte bildirim sekmeleri boş boş bekliyor. Servisi kullandığımızdan değil yani, google kurnazlık yapıyor burada.

google her şeyi dikta etmeye çalışıyor... youtube a üye olmak için illa google hesabın olcak illa google plus ta paylaşcan böyle dikta ederek bi şey kazanamazsın google bi kendine gel ya eski günlerine dön üç beş fazla reklamdan kazansan ne olcak yani facebooktan bu kadar mı korktun... sırf bunun yüzünden sırf acayip sinir olduğumdan google dan yandex e geçmeye çalışıyorum yılların google ın dan kurtulmak için benim için google bitmiştir windows phone teller gelince birde wp alicam google bu diktan yüzünden biteceksin...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play