Kavisli OLED TV tanıtıldı!

Samsung, yeni tanıttığı Kavisli OLED TV ile yüksek görüntü kalitesi çağını başlatıyor!

Samsung'un Kavisli OLED TV'si tanıtıldı!

Samsung Electronics, Seul'un Seocho semtinde düzenlenen özel bir etkinlikle Kavisli OLED TV'sini tanıttı. Kavisli OLED TV, benzersiz kavisli ekran yapısıyla her açıdan veya bakış noktasından iyi, gerçek hayata yakın görüntü deneyimi sunuyor.

Samsung Görüntü Ekranları Başkan Yardımcısı Hyunsuk Kim, "Kavisli OLED TV'mizi pazara sunma sözümüzü yerine getiriyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu ürünle birlikte, müşterilerimize televizyon izlemeyi başka bir boyuta taşıyacak adeta kendilerini "sarmalayacak" bir izleme deneyimi ve kusursuz görüntü kalitesi sunabiliyoruz. Kavisli OLED TV, televizyon izleme konusunda yeni bir dönem başlatan çığır açıcı bir ürün ve geleceğin ürünü" diye konuştu.

Kavisli OLED TV'nin "Zamana Meydan Okuyan Arena" tasarımını vurgulamak amacıyla dikkatli bir şekilde geliştirildi ve aynı zamanda Çoklu Görüntüleme özelliği ve Gelişim Kiti sayesinde en yeni teknolojilere sahip olabiliyor.

Kavisli OLED'in özellikleri

-       Kavisli OLED, piksel bozulmalarını ortadan kaldırarak, iyi görüntü kalitesi sunar: OLED paneller, mevcut televizyonlara kıyasla çok daha zengin ve parlak görüntüler sunan kendi kendine ışık yayan binlerce diyottan oluşmuştur. Ancak karmaşık üretim yöntemleri zaman zaman piksel bozulmalarına da yol açabilir. Kavisli OLED potansiyel bozuk pikselleri ortadan kaldırarak TV'de iyi görüntü kalitesi sunar.

-       "Zamana Meydan Okuyan Arena" tasarım: Kavisli OLED TV'nin tasarımı, 'Zamana Meydan Okuyan Arena'dan ilham aldı ve bu kapsamda, ekran, kıvrımlarının biçimi arenanın oval yapısını yansıtan lüks bir çerçeve içerisine yerleştirildi. Bu nedenle, panel, izleyici ile televizyon ekranı arasındaki mesafenin, gerçek hayata daha yakın bir izleme deneyimi sunmak amacıyla hemen her açıdan aynı kalmasını sağlıyor. Ürün aynı zamanda, şıklık ve incelik ekleyen premium metallerden yapıldı.

-       Premium özellikler arasında Çoklu Görüntü ve Gelişim Kiti: Kavisli OLED TV, çok özel özellikleri ve başka ürünlerde bulunamayan teknolojileri içinde barındırıyor. Özellikle Çoklu Görüntü özelliği sayesinde izleyiciler, aynı anda iki farklı televizyon programını canlı izleyebiliyor. Bu teknoloji, ekranın hızlı yanıt verme süresi ve her izleyici için farklı ses veren kulaklıkları içinde barındıran özel 3D gözlükler sayesinde çalışıyor.

Samsung'un Kavisli OLED TV'si ayrıca Gelişim Kiti ile de uyumlu olup, televizyonun gelecekte de en yeni teknolojilerle donatılmış olmasını ve yapılan güncellemelerle izleyicilerin Samsung'un sunduğu en yeni özellikleri kullanarak, Samsung'un bu yılki amiral gemisi modelleri Smart TV'ler ve UHD TV'ler de dahil olmak üzere 'gelecekte de geçerli' olan premium televizyon serisini tamamlamalarına olanak tanıyor.

Samsung'un 55 ve 65 inç UHD TV F9000 de ayrıca tanıtıldı:

Düzenlenen etkinlikte, Samsung ayrıca görüntü kalitesini Full HD TV'nin çözünürlüğünün dört katına kadar çıkartan 55- ve 65-inç F9000 UHD televizyonunu da tanıttı. Samsung, "Quadmatic Görüntü Motoru" olarak adlandırılan kendi dört aşamalı görüntü kalite işleme sürecini geliştirdi. Bu, sinyali en uygun düzeye çıkartıyor, gürültüyü asgari düzeye çekiyor, UHD yükseltmeyi içinde barındırıyor ve görüntü kalitesini artırıyor. Bu teknolojiyle, izleyiciler, canlı ve dinamik UHD içeriğin yanı sıra UHD çözünürlüğe yükseltilmiş standart içeriğin de keyfini sürebilirler.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

kavisli oled, 4k kavisli oled. gözlüksüz 3d kavisli oled, gözlüksüz 3d gözü yormayan kavisli oled. bluray entegreli oled, böyle gider bu.

Eminim çok ucuzdur xd

ÇÖP...................

@20 Tem 2013 18:30 memnun olduk

55 ekrana devam......

Çöp diyen arkadaş evinde büyük ihtimal hayla lcd vs.. kullanıyor. Bunu salona koyup izlemek biraz mantıksız olur gibi ama similasyon aletlerinde bildiğiniz gibi 3 monitor kullanılır ve bunlar birleştirilir görüntü bölük bölük olur ve buda çok rahatsız etmiştir beni hep.Bunun sayesinde mükemmel bir similasyon oluşturulabilir. Bilim kurgu filmlerindeki gibi :)

Mükemmel. Samsung teknolojide en ileri firmalardan bir tanesi . Teknoloji demek chip demek eğer bir firma chip üretiyor ve bundan mükemmel sonuçlar üretiyorsa , teknolojide öncüdür. E tabi sadece donanımla olmaz yazılımda önemli Samsung bundada çok başarılı bunu smart tvlerinde görüyoruz. Apple funları şimdi bu mesajı -1ler. Eksilemeyin .. ! Ben dürüst olmam gerekirse SAMSUNG'cuyum tabiri caizse fakat APPLE hayranıyım :) Apple hayatımızı değiştiren 3 elmadan biri :)

Samsung her başarının altına imzasını atıyor apple a kapak olsun her alanda herkezle rekat edebilen tek firma samsung tebrikler :D

@21 Tem 2013 01:38 allahda seni güldürsün ya komik ergen :)

2 yıl sonra renkler bozulmaya başlar. zaten gerçek beyaz renk yok. mavimsi ekranlar işte.

@21 Tem 2013 04:37 pentile matix de oyle normal oled tam beyaz rengi verir.

Elimde Çok güçlü bir bilgisayar olsa bunun gibi ekranları alıp tam bir daire olacak şekilde yanyana birleştirsem. Ve Battlefield 3 gibi bir oyuna oynamaya kalsam, sandelyede arkamı dönsem oyunda da arkamı görür müyüm ? yada Zeki Müren'de bizi görür mü ?

Hıı kesin zeki müren görür seni

Pentile matrix olucak o*

Samsung bir numara.

ben bu Chip kadar güzel! bi site böyle güzel! editörler görmedim arkadaş.
"ayrıca görüntü kalitesini Full HD TV'nin çözünürlüğünün dört katına kadar çıkartan"
demişsiniz . UHD yani Ultra HD yani 4K demek Full HD'nin 4 katı değil HD'nin 4 katıdır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play