Konsol satışlarına büyük kriz darbesi

Kriz moralleri bozuyor, oyunlar bile insanları neşelendiremiyor. Konsol satışlarına ağır darbe!

Dünyayı sarsan küresel ekonomik kriz, her alanda etkisini göstermeye devam ediyor. Bu sıkıntılı zamanlarda pek çok kişinin birazcık olsun rahatlamak ve kafasını dağıtmak için oyunlara baş vurması iyi bir çözüm ama kriz oyun da dinlemiyor. Şimdiye kadar krizi iyi idare eden konsol piyasası, son aylarda krizden büyük bir darbe yedi.

İnsanların eğlenmek için dışarı çıkmak yerine evde kalıp oyun oynama dönemi de geride kalmış gibi görünüyor. Oyun konsolu satışları %40'a varan düşüş gösterdi. En çok satan konsol olan Wii, ayda ortalama 601 bin adet satarken ama son zamanlarda bu rakam 340 bine düştü. Xbox 360, 330 binden 175 bine, PS3 ise 218 binden 127bine geriledi. Bunlar, Wii'nin Mayıs 2007'den, Xbox 360'ın Aralık 2007'den ve PS3'ün Ekim 2007'den beri gördüğü en düşük satışlar.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Microsoft'a daha önce soruğumda xbox360ı Türkiye ye kasım 2008 de satışa sunmayı planladıklarını ancak ekonomik belirsizlikler sebebiyle bu lansmanı daha ileri bir tarihe (tarih bilinmiyor) ertelediklerini söylediler. İnşallah bir an önce şu kriz biterde xbox360 resmi olarak satışa çıkar.

Üç atlı (WII, PS3, XBOX) bu kriz döneminde bu fiyatlarla çok zor alıcı bulurlar. Üçüne de karşıyım. Bedava dağıtsalar dahi almam.

iyi olmuş :)

helal be al sana sony cell işlemcisi senin olsun oyunlarında senin olsun konsolunuzu aldığıma pişmanım yakında zatii satamayecekler bu işte karlı olan yine x box strateji her zaman önemli amd de stratejide intelden bir adım önde :) "teknoloji iyi strateji kuranların ayaklarının altındadır" bu sözüm sana sony türkiye daha ps3e türkçe dil desteği gelmedi siz ne işe yarıyorsunuz kuzum kurlar kapmaz korkmayın herkese sevgiler

Sadece konsolu almakla bitmiyor ki orjinal oyunları da bi dert. .

"Üç atlı (WII, PS3, XBOX) bu kriz döneminde bu fiyatlarla çok zor alıcı bulurlar. Üçüne de karşıyım. "<Bedava dağıtsalar dahi almam.>"

Hadi Len :D:D:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir