Kore'de çocuklar için Pokémon Go: Pororo Go

Pokémon Go'nun "çocuklara özel" bir sürümü Güney Kore tarafından piyasaya sürüldü bile!

Çocuklar için Pokémon Go!

Pokémon Go heyecanından faydalanma çabalarının başlaması çok uzun sürmüşe benzemiyor. Korea Herald'ın söylediğine göre SocialNetwork Co. adlı yeni firma, şimdiden Niantic'in oyununa benzer bir güçlendirilmiş gerçeklik oyunu üretmeye başlamış durumda.

Korea Herald'ın söylediğine göre bu oyun, ülkenin sevilen animasyonu "Küçük Penguen Pororo"yu temel alacak ve SocialNetwork, Pororo'nun yapımcısı Iconix Entertainment'tan izin almış durumda. Tabii ki bu yeni oyunun adı da Pororo Go olacak.

SocialNetwork'ün CEO'su Park Soo-wang, yaptığı açıklamada yeni oyunun Pokémon Go gibi olmadığını, çünkü bu oyunun yetişkinler yerine çocukları hedef aldığını söylemekte.

Oyunun geliştirilmesinin Salı günü duyurulmasından beri oluşan en büyük endişe, bu oyunun da Pokémon Go'nun izinde gitmesi durumunda çocukların telefona bakarak etrafta dolaşmalarının ne kadar güvenli olacağı yönünde.

Pokémon Go oyununda, oyuncuların oyunda ilerleyebilmek için kamusal alanlarda, genellikle yaya olarak, dolaşmaları ve yaratıkları yakalayıp, Salon ve PokéStopları bularak buralarda Pokémonlarını geliştirmeleri gerekiyor.

Park'ın söylediğine göre, oyunun ilk okul ve altı çocuklar için üretilmesinden dolayı oyun hakkında potansiyel endişeler ve yan etkiler düşünülmekte.

Oyun hakkında henüz çok fazla detay bulunmuyor ancak söylenenlere göre oyun, bu yılın sonlarına doğru yayımlanmaya hazır olacak.

Okuyucu Yorumları