LED TV tasarımında son nokta!

Piyasadaki birbirinin aynısı gibi görünen TV'lere inat, bu LED TV diğer hiçbir TV'ye benzemiyor!

  • Ertuğrul Süngü
Böyle bir LED TV görmediniz!
120Hz'lik ekran yenileme hızı ve 32 inç ekran

Televizyon teknolojisi üretildiği günden, 2000'lerin başına kadar geçen süre içerisinde, çok benzeri bir çizgi üzerinde ilerliyordu. Bir noktadan sonra resmen durma notasına gelen televizyon tasarım ve teknolojileri, Plazma ve LCD ekranın görücüye çıkması ile birden bire patlama yaşamıştı...

Günümüzdeyse yine tasarım sıkıntısı yaşamaya başlayan LCD ve LED televizyonlar, LG'nin yeni 32LN530R model cihazı ile yepyeni bir döneme başlayacak gibi gözüküyorlar zira bu yeni model 1970'lerin CRT, yani tüplü televizyonlarından ilham alınarak hazırlanmış. 32 inç ebatlarındaki cihaz, tıpkı döneminde olduğu gibi sağ tarafında birer adet devasa arama ve ses tuşuna sahip. Pek tabi günümüzde resmen gizlenen hoparlörler de ön paneldeki yerini almaktan geri kalmamış.

Her ne kadar ürünün görünüşü 70'ler havasında olsa da, cihaz 120Hz'lik ekran yenileme hızına sahip, Full HD görüntü kalitesi ile karşımıza çıkıyor. Multimedya oynatıcı ve Mobile High Definition Link (MHL) desteği de cihazın sahip olduğu diğer modern özellikler ki ürün üzerinde bulunan dört adet HDMI ve bir USB girişi de cabası...

Günümüzde birbirinin tıpkısı olarak üretilen televizyonlara nazaran, LG 32LN530R çok daha farklı bir tasarım ile kendisini ön plana çıkarıyor. Ürün an itibariyle sadece Güney Kore'de satılıyor ve etiket fiyatı 750 dolar. Modelin diğer Asya ülkelerinde ya da diğer bölgelerde satışa çıkıp çıkmayacağı hakkındaysa henüz bir açıklama yapılmış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Harika bir tasarımı var gerçekten arada böyle değişik ürünler görmek gerçekten çok güzel oluyor.

LG farkı ...

Be telefonundan bahsediyorsunuz? Aklınız nerede...

tabiki gizlemeyip inceltmeyip böyle bir televizyona istediğin özelliği koyabilirsin çünkü ince olması lazım değil hoporlerr açık güzel düşünce ama sevdim belki ahşap rengide çıkar evime bir tane alırım :)

lg yi sevmeye başladım g2 den beri :D

''Günümüzde birbirinin tıpkısı olarak üretilen telefonlara nazaran, LG 32LN530R çok daha farklı bir tasarım ile kendisini ön plana çıkarıyor.'' cümlesinde hata va.Telefonlaa nazaran denmiş.

Eski tvlerin on kasasına aynı ebattaki led tvnizi gecirin :)

çirkinnnnnnnnnn

Lg Televizyon işinde çok iyi konumlara geldi. 55LM960V bu modeli kullanıyorum çok başarılı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play