Lenovo: Masaüstü klavyelerinde yeni isim

IBM Lenovo klavye sektöründe; fakat ürettiği klavyenin diğerlerinden büyük bir farkı var...

  • Halil Mollaoğlu
Lenovo: Masaüstü klavyelerinde yeni isim
Thinkpad klavye: Klavye bir kullanıcı anketi aracılığıyla geliştirildi.

Laptop üreticisi Lenovo, Thinkpad notebook'ların masaüstü kullanıcıları için bir klavye tanıttı. Ürün bir anketin sonucu dikkate alınarak geliştirildi. Anket sayesinde kullanıcıların istekleri göz önüne alındı.

Firmanın bir blog girdisine göre anketin soncunda kullanıcıların örneğin Escape ve Delete tuşlarını tercih ettiği tespit edilmiş. Ayrıca kullanıcılar ses düzeyi yönetim öğelerinin direkt klavyede olmasını istiyormuş. Bu bilgiler ışında bahsi geçen klavye ortaya çıktı.

Bunun dışında kullanıcıların bir touchpad ve nümerik klavye bölümüyle hiç ilgilenmediği tespit edildi. Bu sebeple bunlar klavyeye entegre edilmedi.

Lenovo klavye şu andan itibaren ABD'de yaklaşık 60 Dolara satışa sunuldu. Klavyenin Avrupa'ya da gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tamamen berbat diyebilirim .... bi kere fn tuşu ile ctrl yanlış yerde :S ... yön tuşlarının yanında boşluk olmalıydı tuş değil :@ numerik tultakımı da özellikle oyunlarda hile ve özel şekiller için kullanıyorum onun dışında kullanmıyorum yani gereksiz gibi ama yinede kullanılıyor ;) delete tuşu ve escape tuşu büyük olması ii de enter tuşunu büyük yapamamışlar mı??? !!!!!! :@ :S ....... yön tuşlarının ordaki eğimler güzel olmuş ;) .... bu ürün masaüstü içinse touchpad olmaması normal ama bu kadar büyük olması masada sorun olucaktır :S

numpad bölümü olmadan olurmu ne acaip insanlar bunlar yaw

bence çok mükemmel:)

bence çok dandik bir klavye :))

2002 model ıbm thinkpad te zaten bu klavye var nesi yeni

kullaniciya izdirap gibi gozukuyor

Thinkpad klavye gerceketen cok kulanisli ozellikle hizli typing yapanlar icin gelistirilmis,oyun oynamak icin degil,ebayda ve amazonda eski modelleri var evet aslina bakilirsa yeni bir urundegil sadfece birazdaha
kulanici ihtiyaclarina gore odaklanarak hazirlanmis bir klavye
almayi cok istiyordum fiyatida uygun,Lenovo Kalitesinden sasmadigim bir marka
t-61,x300-x301 gucumyetse hemen alacagim bir urun
saygilar

Sen de yorum yaz