LG, Akıllı Telefon Alanından Çekildiğini Resmi Açıklama ile Doğruladı

Bir süredir ortalıkta gezinen söylenti doğru çıktı; LG akıllı telefon işinden tamamen çıktığını resmi olarak duyurdu. İşte LG'den gelen resmi açıklama ve bundan sonra olabilecekler...

LG telefonlar için yolun sonu

Bir süredir LG'nin akıllı telefon işinden çıkacağı, artık akıllı telefon üretmeyeceği söylentileri ortalıkta dolaşıyordu. Biz de sizinle bu durumu, buradaki haberimizde paylaşmıştık.

Şimdiye kadar LG tarafından bu konuda yalanlama gelmiş olsa da, en sonunda Güney Koreli devin telefon işinden elini çekeceği doğrulandı. Şirketten yapılan açıklama, LG için akıllı telefon işinin sonlandığını resmi olarak kabul ediyor.

LG'nin basına gönderdiği bilgilendirme metni şu şekilde:

"LG Electronics Inc. (LG), mobil iş birimini kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde yönetim kurulu tarafından onaylandı.

LG'nin son derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararı, şirketin kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına, ayrıca platformlara ve hizmetlere yönlendirmesini sağlayacak.

Mevcut LG telefon modelleri satışa sunulmaya devam edecek. LG, mevcut mobil ürünlerin müşterileri için - bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için - servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacak. LG, cep telefonu işinin kapanışı boyunca tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacak. İstihdamla ilgili ayrıntılar ise yerel düzeyde belirlenecek.

LG, mobil uzmanlığından yararlanmaya ve diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek. LG'nin mobil iş operasyonlarının yirmi yılı boyunca geliştirilen temel teknolojiler de korunarak mevcut ve gelecekteki ürünlere uygulanacak.

Cep telefonu iş birimindeki kapanış işlerinin 31 Temmuz'a kadar tamamlanması bekleniyor, ancak bazı mevcut modeller bu tarihten sonra hala piyasaya sunulabilir."

LG'nin Açıklaması Ne Anlama Geliyor?

Kısacası LG, artık akıllı telefon üretmeyecek ve bu alanda harcadığı enerjiyi daha karlı alanlara yönlendirecek. Mevcut LG akıllı telefon sahipleri ise bir süre daha destek almaya devam edecek. Anı şekilde, mevcut LG modelleri de bir süre daha satışta kalacak. 31 Temmuz tarihinde tamamen kapanacak olan LG akıllı telefon bölümünün çalışanlarının ise farklı alanlara kaydırılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları