LG'den iki yeni 4K çözünürlüklü televizyon!

4K çözünürlüklü TV'ler ilginizi çekiyorsa, LG'nin bu iki yeni TV'sine bakmadan geçmeyin!

LG'den iki yeni 4K çözünürlüklü televizyon!

LG Electronics 84 inç ULTRA HD TV'nin ardından 4K teknolojisine sahip 55 ve 65 inç ULTRA HD modellerini küresel pazarda tüketicilerle buluşturduğunu açıkladı. Başlangıç olarak geçen ay Güney Kore'de piyasaya çıkan LA9700 HD TV serileri ABD'nin yanı sıra, İngiltere, Rusya ve Avustralya'da pazara sunulacak.

"84 inç ULTRA HD TV'mizi geçtiğimiz yıl CES Fuarı'nda tanıttığımızda aldığımız tepki muhteşemdi" diyen LG Electronics Ev Elektroniği CEO'su Havis Kwon sözlerine şöyle devam etti: " Yeni ULTRA HD TV modeli, NANO FULL LED ışıklandırması, yeni boyutları ve Tru-ULTRA HD motoru ile kendi sınıfında bir ilk."

8.3 milyon piksel çözünürlüğe sahip 55 ve 65 inç ULTRA HD TV'ler, geleneksel televizyonların görüntü kalitesini dörde katlıyor. Tru-ULTRA HD motoru sayesinde görüntü kalitesi daha da zenginleşirken kullanıcılar tüm videoları ULTRA HD kalitesine yakın bir formatta izleme olanağı elde ediyor. Ürünün NANO FULL LED arka aydınlatması görüntüde daha derin siyahlık, parlaklık ve kontrast sunuyor. In-Plane Switching (IPS) özelliği ile 178 derecelik izleme açısı sağlıyor.

Fiyat ve fazlası. Peki Türkiye'ye ne zaman gelecek

Sertifikalı görüntü kalitesi

4.1 kanal sistemine sahip surrounding sistemli her iki LA9700 modelinde öne doğru açılan sürgülü hoparlör bulunuyor. Bu özel tasarım ünite, TV'nin içinde veya dışında kullanılabiliyor. TV'nin arkasındaki subwoofer ise surrounding sisteminde güçlü bir bas performansı sağlıyor.

LA9700 ULTRA HD TV, LG'nin ultra ince çerçeveli CINEMA SCREEN tasarımı sayesinde izleyicilere etkileyici bir izleme deneyimi sunuyor. Diğer yandan LG'nin Smart TV platformu dünya çapındaki tüm uygulamalar ve içerik sağlayıcılara rahat ulaşım sağlıyor. TV'yle birlikte gelen Sihirli Kumanda dili algılama ve hareket kontrol özelliği ile öne çıkarken menülerde kullanım kolaylığına olanak tanıyor. Sihirli Kumanda ile içerikler kolay şekilde aranabiliyor ve Smart TV oyunları keyifle oynanabiliyor.

LG'nin yeni 55 ve 65 inç ULTRA HD TV'lerinin olağanüstü 2D ve 3D görüntü kalitesi, uluslar arası saygın test ve belgeleme kuruluşu olan Intertek ve Underwriters Laboratuarı (UL) tarafından ödüllendirildi. Yeni LA9700 modellerinin tavsiye edilen fiyatları ABD'de 65 inç için 7 bin 999 dolar, 55 inç için 6 bin 999 dolar olarak belirlendi. Ürünlerin Türkiye'de son bahar aylarında pazara sunulması bekleniyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

4k bırak 8k olsa ne olur onu destekleyecek film filan olmadından sonra içinde goruntuyu ne kadar convert etsede orjinalini almaz işte bunlar piyasayı mahvetmek ıcın yapıyorlar sanki dort dortluk 4k yayınyları filmleri varda t.v eksik kaldı :D

@24 Tem 2013 00:19 4k T.V.'ler cikacak ki 4k yayinlar da baslasin bunu atliyorsunuz zannediyorum...

00:19 full hd tv çıktığında sanki piyasa full hd film kaynıyordu. film sektörü teknolojilerinde sony neredeyse tekel, onun 4k ya bayraktarlık yapması film sektörü üzerinde baskı oluşturacaktır. panel teknojileri, tecrübe ve tüketici alışkanlıkları tv üreticilerinin en büyük avantajı. 4k gelişimi bence full hd den çok daha hızlı ilerleyecek.

@@24 Tem 2013 00:19 4k Tv ler 5 sene önce çıksa şimdi 4 k izliyor olurdun. 5 sene sonra çıksaydı 7 8 sene sonra izliyor olacaktın muhtemelen! Bırak çıksın,olmayan teknolojinin filmi hiç olmaz ! Piyasayı mahvetmekle filan alakası yok,aksine teknolojinin "babası" nı üretmeye başladı adamlar

4k ultra HD tvler oturma odaları için çabuk yaygınlaşacak kanısındayım, sinemaya gidecek vakit olmadığında, şimdilik 1080p / 5+1 ses sistemi ile ev rahatında film izlemek keyfine diyecek yok, 4k tvlerde yaygınlaşsın fiyatları alınabilir seviyelere düşünce bir çoğumuzun salonu süsleyecek

4k sony den alinir

Sen de yorum yaz