LG yöneticisi fena köşeye sıkıştı!

Bir LG yöneticisinin Samsung'un ürününü sabote ettiği iddiası, bakın başına ne işler açtı...

LG yöneticisi fena köşeye sıkıştı!

Elektronik üreticileri için her yıl Vegas'ta düzenlenen International Consumer Electronics Show'dan (CES) daha önemli pek bir şey yok. Görünene göre ise, LG'nin ev araçları bölümünün başında bulunan Jo Seong-jin, bu durumu Almanya'da Samsung'un bir mağazada gösterimde olan çamaşır makinelerini "sabote etmeden önce" (iddialara göre) düşünmesi gerekiyordu. Çünkü Seong-jin'in CES'e gidememesi söz konusu.

Bahsi geçen "kaza", geçtiğimiz eylül ayında gerçekleşmişti ve Samsung'un LG'nin beş yöneticisine karşı mal zararı ve karalama davası açması ile sonuçlanmıştı. Samsung'un söylediğine göre, bu beş yöneticinin "bir elektronik mağazasındaki bir çamaşır makinesinin kapı menteşelerini bilinçli olarak sabote ettiğine" dair güvenlik kamerası görüntüleri bulunmakta.

Beş yöneticiden  Seong-jin, "birden fazla kez mahkemeye katılma isteğine" uymamasından kaynaklı gezi yasağı alan tek kişi. Seong-jin'in bu çağrılara uymamasının sebebi ise, yılsonu ve yaklaşan etkinlik sebebi ile çok dolu olan programı olarak gösterilmekte. LG, şu anda bu yasağı kaldırmaya çalışıyor ve CES'ten döner dönmez davacıların isteğine uyacağının garantisini veriyor. Bakalım Samsung ve mahkeme, bu garanti karşısında ne yapacak...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Samsung'un sabote edilmeye ihtiyacı yok fabrikadan öyle çıkıyo zaten

LG arkandayız aslanım!...

Çamaşı makinesi kapağına kadar düşmek nedir ya. LG nin o tipleri göndermesi gerekir...

Samsung düşmanlarına bak ya kıskançlıktan deliriyolar :)))

Telefonla baska ev aletlerini bir tutmayin tvleri cok iyi ve camasir makineleri ama telefon icin bunu diyemicegim

LG için çok ezik bi davranış demekki böyle.şeylere.ihtiyacı var

başlığı okuyunca sanırsınız ki samsung lgye dava açmış. adam davaya gidememiş ceza vermişler fakat sabote eden samsungcu adama niye bir şey yapılmamış?

@27 Ara 2014 22:55 Hadi itiraf et, okumayı bilmiyorsun dimi? Samsung LG 'ye dava açtığı yazıyor. Sabotajcı adamda LG yöneticisi. Sen nasıl bu anlamları çıkardın?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir