Lollipop, Nexus 7'yi tuğla yapıyor!

Eğer bu cihazlardan birine sahipseniz ve henüz Android 5.0'a geçmediyseniz, fazla acele etmeyin!

Lollipop, Nexus 7'yi tuğla yapıyor!

2013 model Nexus 7'yi Android 5.0 Lollipop'a güncellemek isteyen bazı kullanıcılar, tabletlerinin kullanılmaz hale gelmesinden şikayetçi.

Google'ın Nexus cihazları, Android'in en iyi temsil edildiği cihazlar olarak tanınıyor. Ancak şikayetlere göre Lollipop yazılım güncellemesi, 2013 model Nexus 7'leri ve 2012 model Nexus 7'lerin bazılarını "tuğlaya" dönüştürebiliyor. Twitter'da, Reddit'te ve çeşitli Android sitelerinde paylaşılan bilgilere göre cihaz, ilk önyüklemenin ardından Google logosunda takılıp kalabiliyor. Bazı durumlarda aynı sorun, güncellemenin üzerinden birkaç gün geçtikten sonra yaşanıyor.

Kullanıcılara göre Android'in "kurtarma modunu" kullanmak ve buradan cihazı sıfırlamak, onu eski haline geri getirmiyor. Tek çözüm, tabletin anakartını değiştirmekten geçiyor. Daha kötüsüyse tabletlerin üreticisi olan Asus'un bu durumu garanti kapsamı dışında kabul etmesi ve onarım için 200 dolar talep etmesi. Google'ın ise Google Play üzerinden satın alınan Nexus 7'leri ücretsiz olarak değiştirdiği söyleniyor.

Nexus 7'niz varsa ve henüz Android Lollipop güncellemesini yüklemediyseniz, en azından şimdilik bunu yapmamanız tavsiye ediliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

İşte andoid budur..birgün tuğla..birgün demir gibi donma..birgün bozuk saat gibi çalışmama..birgün pil patlaması. ve sair azizlikler sürüp gidiyor..LİNUX,UN EĞRİ BÜĞRÜ ÇEKİRDEĞİ,den türeyen ANDOİD,,google çok biliyor ha. durmadan ara versiyon değiştiriyor.. üreticiler tek tek ANDOİD,den kaçıyorlar..rusya,da kaçıyor..başka devletlerde kaçıyor andoid,den abd.nin üreticileri apple,den ve windows,tan. Tizen,i samsung geliştiriyor..bakalım onun hali neye dönecek tamı tamına 5 seneye yaklaşıyor

@19 Mayıs 2015 19:26 asıl tuğla sensin cahil aplle kulu... iPhonelarda daha sık oluyor bu...

@19 Mayıs 2015 19:26 Sakin ol şampiyon. Hangi firmaya gönüllü köelelik yapıyorsun da bu kadar kin dolusun... İnsana yakışan bir firmaya bağlanmak değildir. Hele ki microfost ise asla değildir : )

@kuyu0kazici Hangi iPhone'nin brick olduğunu gördün ya da duydun?

@20 Mayıs 2015 17:14 çok yıllardır aynı çöpü satan adamlar sorunsuz ürün yapmayı beceremiyor pardon o üretemiyordu fasoncu şirketler olmasa hiçti...

Nasıl tek çözüm anakart değişimi ya soft brick bi rom atıp düzeliyor

Aga bu ne¿ nexus 7 ye lolipop geleli aylar oldu, güncelledik ve hiçbir sorunda çıkmadı

Yalan bea. 2013 Nexus 7'im var Android sürümü 5.1, hiç sorun yok jet gibi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir