Mercedes ve Turkcell'den bir ilk

Mercedes-Benz ve Turkcell, yaptıkları işbirliği ile 3G alanında bir ilke imza atıyor...

Mercedes ve Turkcell'den bir ilk

Türkiye'de otobüs sektörünün önde gelen isimlerinden Mercedes-Benz Türk ve Turkcell, gerçekleştirdikleri işbirliği ile yolcu taşımacılığı ve iletişim alanlarının kesiştiği noktada dünya çapında bir ilke imza attı.

Müşterilerinin ürünlerini en verimli ve konforlu bir şekilde kullanmalarını hedefleyen Mercedes-Benz Türk ve Turkcell otobüs yolculuklarında internet kullanımını en kaliteli ve en hızlı hale getirmek için "Mercedes-Benz otobüslerinde Turkcell 3G mobil internet hizmeti" sunuyorlar. Bu kapsamda; Turkcell'in geliştirdiği VINN 3G Multimodem ile şehirlera-rası seyahatlerde yolculara kesintisiz, Turkcell 3G kalitesinde internet bağlantısı sunma-nın yanı sıra, araç takip sistemi de devreye alınmış oluyor. Mercedes-Benz Türk ve Turkcell'in birlikte düzenlediği basın toplantısında konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün de "Turkcell ile birlikte gerçekleştir-diğimiz bu proje ile yine sektörümüzdeki haklı öncülüğümüzü kanıtladık. Burada özel-likle Ar-Ge Bölümümüzde yer alan "Infotainment" ekibimizin çalışmaları önemli bir rol oynadı." dedi.

Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener "Turkcell 3G'nin hızı şirketlere daha fazla esneklik ve dinamizm kazan-dırıyor ve müşterilerine çok daha zengin ve üstün içerikli hizmetler sunmalarına yar-dımcı oluyor. Mercedes-Benz Türk ile yaptığımız işbirliğiyle de nihai kullanıcıların ha-yatını kolaylaştırıp zenginleştirecek bir hizmete imza atmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

VINN 3G Multimodem nasıl çalışıyor?

Mercedes-Benz otobüslerinde VINN 3G Multimodem nasıl çalışıyor?

Mercedes-Benz Türk ve Turkcell işbirliği sonucunda, Turkcell ISO 16750 Standartları-na uygun, otobüslerdeki elektronik ve çevre şartlarına (ısı, titreşim v.b.) uygun VINN 3G Multimodem'i geliştirdi. Modemin elektromanyetik uyumluluk konusundaki "EMC 2004/104 EG" şartlarına göre testleri tamamlanarak bir yandan dışarıdaki kullanıcıları etkileyecek zararlı manyetik dalga yaymaması, diğer yandan da dışarıdan gelecek zarar-lı manyetik dalgalardan etkilenmemesi sağlandı.

Mercedes-Benz Türk, bundan böyle şehirlerarası otobüslerini internet kullanımına uy-gun bir elektronik ve mekanik altyapı ile üretiyor. Araç sahibi mobil internet hizmetini almak isterse VINN 3G Multimodem'in taktırdıktan sonra hattını Turkcell'e başvurarak kullanıma açtırıyor.

Bu donanımla birlikte Mercedes-Benz Türk, opsiyonel donanım olan şarj üniteleri ile yolcuların bilgisayarlarının şarj edilme sorununa ve yolculuklarda kesintisiz mobil in-ternet için gerekli altyapı sorunlarına da çözüm sunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Otobüslerde internet var zaten

oldukça hoş

kesinisizmiş hiç güleceğim yoktu ankaranın göbeğinde her yerde turkcell 3g çekmezken yoldamı kesintisiz olacakmış

peki şehirlerarası yolda giderken her yerde 3G/HSPA çekiyor muymuş :P

Çok faydalı bir çalışma yapmışlar tebrik ederim :)
Ama bizim türk milleti ve türkcell kazık bir şirket olduğu için kesin otobüste internet kullanımı için belirli bir ücret talep eder :D

laptopların şarz edilebilmesi çok iyi olmuş..

Turkcell'in gücü Turkcell'linin maddi gücü dım dım dım dım dıdım.
Bu arada kazan-dırmak ve yar-dımcı olmak neden ayrıldı acaba. Chip burada Turkcell'in kazan-masına bir gönderme mi yapıyor acaba :). Ayrıca Mercedes zaten biliyodur ama tekrar hatırlatayım araç takibi gps ile olur gsm ile değil.

bi hizmet dünyada ilk olsa nolur olmasa nolur...sen önce bi hizmette dünyayı yakala...gerisi boş

bence güzel bir hizmet ve bunu akıl edip bizlere keyifli bir yolculuk yapmamız için bu imkanı sunan turkcell'e mercedes'e teşekkürler.internet artık her yerde,otobüslerde neden olmasın.. :))

Sen de yorum yaz