Windows Live Messenger Plus!

Windows Live Messenger için geliştirilen Messenger Plus! ile Messenger'ınızı farklılaştırın!

Messenger Plus! ile Messenger'ınız daha farklı

Messenger Plus!'ı kurduktan sonra Windows Live Messenger'ı tekrar başlatmanız gerekecek. Bunun için eğer açıksa Live Messenger yazılımını tamamen kapatın ve tekrar açın. Hesabınızı açtıktan sonra Windows Live Messenger penceresinin tepesinde yer alan seçeneklerin arasına Plus!'ın eklendiğini göreceksiniz. Bu bölümden Plus!'ın tüm ayarlarına ulaşabilirsiniz. Olay görüntüleyici, günlük görüntüleyici, Messenger'ı kilitle, kişi listesi temizle gibi pek çok opsiyonun yanında, üzerinde daha çok duracağımız 'Tercihler...' seçeneği bulunuyor. Ancak önce 'Olay görüntüleyici' ile makalemize devam edelim...

Olay Görüntüleyici ile Messenger'ınız açıkken siz dahil listenizdeki arkadaşlarınızın sizin Messenger'da olduğunuz süre boyunca hangi aktiviteleri gerçekleştirdiğini öğrenebilirsiniz. Örneğin kimlerin çevrimiçi olduğunu, hangi müzikleri dinlediğini, iletilerine neler yazdıklarını ve bunun gibi aktivitelerden bu özellik sayesinde haberdar olma şansınız var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Ben PLus'ı Keşfettiğim andan itibaren benim için Sanal ortamda 1.ihtiyac gibi bir şey oldu kendisi ve ondan sonra Kendisinden asla kopamadım :) Msn plus'sız msn,Msn değildir Bence.Aynı Şekersiz Cay gibi :) Hiç bir anlamı yok siz siz olun :) Plus'sız msn kullanmayın derim.Keşfedilmeyi beklenen büssürü özelliği var.

msne özelliğine 100 desek plus özelliği bunun yanında 5 bile etmez....b

cok eskiden beri kullanırım güzel bir yazılımdır

hesabınızı çaldırabilirsiniz , izlenebilirsiniz, bu gibi ek yazılımlar bazı amaçlara hizmet etmek için çıkar banka şifrelerinizi bile kaptırabilirsiniz
birazcık dikat

Aslında Plus!'daki pek çok özellik Messenger'ın kendinde olması zorunlu özellikler olmasına rağmen, Messenger'da bu özelliklere yer verilmemiş ve ekstra programlara (Plus!, Discovery gibi) duyulmuştur.

Şahsi fikrim, zorunlu özellikler tümleştirilip, Messenger'ın o şekilde piyasaya sunulması.

Öneri: Bir de, Messenger'ın resmi tema değişikliği olsa çok daha güzel olacak. (Başka programlara ihtiyaç duymadan, sistem dosyalarını değiştirmeden tema değiştirmek)

messenger plus live ın sitesinde mc afee site advisor kırmızı uyarı veriyor bu sitede casus yazılım bulduk diyor aman dikkat!

Messenger Plus ile gelen Script desteği unutulmuş herhalde :) Bence en işe yarar özelliklerinden biride bu.
Ben kişilere özel hoşgeldin mesajları için kullanmıştım :)
Kendi sitesindede bir sürü hazır scriptler var...
http://www.msgplus.net/scripts/

Bunları çok önceden biliyordum ama yinede teşekkürler bilmeyenler var tabi ki ;)

arkadaşlar konumuzun biraz dışında ama belirtmek istiyorum

bu reklam mesajları hakkında; orjinal msninizi yazmayın sahte bir mail adresi açın ve oraya üyelik hesap onaymala mailleri gelsin. siz bazı sitelere (meclisten dışarı :)) üye olurken şifre giriyorsunuz onlar sizin şifrenizi alıp sizin msninize giriyorlar ve reklam mesajları yolluyorlar.

ben şahsen böyle yapıyorum ve 2,5 senedir msnime bişey olmadı :)

ayrıca şu sevgili ayarlamak için yabancılarla konuşma merakınızı öldürün derim. sanal arkadaştan fayda olmaz. genede siz bilirsiniz

İyi olmuş böyle bir makale yapılması sekmeli konuşma özelliği olduğunu unutmuşum bir şans verip kurmam için yeterli bir sebep bu aralar çok pencere canımı sıkar oldu:)

discovery daha sağlam bir duruş sağlıyor

Bir casus yazılımın böyle her derde deva gibi "tanıtılması" ... Daha neler göreceğiz kimbilir...

Virüs veya casus yazılım yoktur yanlış yönlendirmeyelim. Programı yüklerken sponsor reklamlarını kabul etmeyin olsun bitsin bazı anti virüsler o reklamları adware olarak gördüğü için virüs gibi algılıyor acemi kullanıcıda programı kötülüyor bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayınız...

Makalede okusanız görürsünüz MSN paralı olmayacak, hotmail bir ara TR uzantısı için para talep etti ben de kullandım adaminbiri@hotmail.com.tr adresini sonra verimli olmadı bıraktılar hala bu tür maillere inanan arkadaşlar varsa şaşarım?

Lütfen HERHANGİ bir konu hakkında az seviyede dahi bilgisi olmayıp da yorum yapmaya kalkışmayın. Virüs mü dedi antivirüsünüz; virüs çeşidini araştırın, birisi size birşey mi kötüledi? gidin onun ne olduğunu araştırın, yok paralı olacakmış falan da MANTIKLI olun. Paralı olursa Microsoft neyden kazancak? Hele ki milyonlarca msn kullanıcısından birisi dahi para vermeyecekken.

Vista yüklü benim pc de plus çalışmadı hata verdi. plus! sekmesi gelmesine rağmen orada yazılım yüklenemedi yazıyor.

Program kurulurken spyware ve malware ekliyor sponsor adi altinda.
Msn plus yaptigini yapan tonla patch var. Tamam bilen kisi isareti kaldirir burada bile sorun su ticari amac icin o pislikleri programa atan gizli birseylerde atmadigi kesin degil. Arti normal bir kullanici yaptigi sey ileri ileridir baska seye bakmaz. Benim yada bir kac kisinin bunu biliyor olmasi demek programi iyi yapmiyor cünKü cogu kullanici gercekden bilmiyor.
Bu yüzden bu tarz programlari chip yayinlarken en bastan iyi anlasilacak sekilde kullaniciyi uyarmasi gerekiyor.

Ben bu programa inanmıyorum, bakın ilerde çıkacak foyası

Messenger Plus'ı Microsoft'un Live Messenger'a bir ek yaması gibi sunmuşsunuz. Halbuki bu virüslü ve trojanlı program çok saçma ve gereksiz. Sisteminizi alt-üst edebilir ve casusluk yapabilir ve bence yapıyordur da. Kesinlikle yüklemeyin derim, zaten iyi bir antivirüs yazılımınız varsa bunu engelleyecektir. Dikkat! Trojan deposu bu yazılımı yüklemeyin... Bu konuda Chip'le yarışabilirim.

özelliği çok ancak içinde trojan var
mcafee adlı sitede tehlikeli olduğunu söylüyor
dikkat!!!

Bu programda virus falan yok
Reklam programını kurarsanız anti-virusler heralde trojan diyecek bugün adawarelerin bir çoğunda bu var aslında trojan amaçlı yapılmamış olsada lamerler tarafından bu amaçla kullanılıyor.
ayrıca hangi scripti indirdiğine dikkat etmeyen kullanıcılarda Messenger plus scriptleri vasıtasıyla trojenlerine kavuşabilirler.
Ne norton ne Trend Micro ınternet Security ( 12 yıldır vazgeçemediğim antivirus ) ne karspersky sponsor programsız kullanılan plus eklentisine virus yada trojan demez.
ayrıca adam gibi firewall ve internet security yazılımları olanların adaware yada spyware lerden korkmalarına gerek yok.
çok faydalı ve süper gelişmiş bir yazılım.
açık kaynaklı ve scriptlerle geliştiriliyor.
birileri sizin için ücretsiz birşey yaptığında sadece teşekür etmek onlar için inanın para kadar değerli.
Chip gibi, pclabs gibi, toms hardware gibi siteler örnek verilebilir...

Bu programda virus falan yok
Reklam programını kurarsanız anti-virusler heralde trojan diyecek bugün adawarelerin bir çoğunda bu var aslında trojan amaçlı yapılmamış olsada lamerler tarafından bu amaçla kullanılıyor.
ayrıca hangi scripti indirdiğine dikkat etmeyen kullanıcılarda Messenger plus scriptleri vasıtasıyla trojenlerine kavuşabilirler.
Ne norton ne Trend Micro ınternet Security ( 12 yıldır vazgeçemediğim antivirus ) ne karspersky sponsor programsız kullanılan plus eklentisine virus yada trojan demez.
ayrıca adam gibi firewall ve internet security yazılımları olanların adaware yada spyware lerden korkmalarına gerek yok.
çok faydalı ve süper gelişmiş bir yazılım.
açık kaynaklı ve scriptlerle geliştiriliyor.
birileri sizin için ücretsiz birşey yaptığında sadece teşekür etmek onlar için inanın para kadar değerli.
Chip gibi, pclabs gibi, toms hardware gibi siteler örnek verilebilir...

Bazı arkadaşlar Casus yazılım,Trojan Vb. gibi şeyler söylemiş. Arkadaşlar , siz bunu tam olarak yükleyip kullandınızmı? Ben 8 yıldır kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir uyarı almadım. Ayrıca kullanmadığım Security suite kalmadı. Siz çoklu msn açmak için uyduruk yamalar indirip kuruyorsunuz bence asıl trojan ve spyware casus yazılımları onlardır. Bence siz dikkatli olun derim. Çoklu msn yazılımı diyip siz bir güzel yüklüyorsunuz, nerden biliyorsunuz yazılımın içinde kendi mail adreslerini koymadıklarını?

msbe sitesi plus live sitesine göre çok daha tehlikelidir.
Kısaca bu yazılım temiz ve kullanışlıdır.

her arkadaşa farklı fotoğraf niye gösteremiyoruz ki? Sohbet ortamında bir arkadaşınız muzik gönderi işte o anda o müziğin çalınabilir formatta olmadığı için değiştirme işlemini msn yapabilse ne iyi olurdu. Dinlediğimiz müziği herkes dinletmek zorunda değiliz ama görülüyor bunun önlenmesini sağlasalar.Özel arkadaş listemizdeki 5 kişinin web kamerası açılsaydı ne iyi olurdu.

geçmişteki sohpet günlüklerini bulamıyorum lütfen yardım

ya bişey sormak istiyorum..ben sekmeli sohbetleri kullanıyorum ama dün sekmeli sohbetlerde esc yaptıktan sonra alttakı menu cubuguna takılıyor ve bıdaha acılmıyor..bunun sebebını ve çözümünü anlatırsanız sevirim..sürekli mouse olmuyor kısayollar varken :)

güzel müzik te olsa iyi daha iyi olurdu

ya bengünlük sifrelenmiş dosyayı şifreledim şimdi dosyada sorun var hata veriyo şifreyide kaldırmadım şifreli doydaki yazılarıda acamıyorum yazrdımcı olabilecek varmı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir