Microsoft 2 Ekim'de Basın Toplantısı Yapacak

Microsoft sonraki büyük duyurusunu 2 Ekim'deki etkinlikte yapacak. Yoksa yeni bir Surface mi geliyor?

  • Yavuz Alp Şimşek
Microsoft 2 Ekim'de Basın Toplantısı Yapacak

Microsoft, 2 Ekim Salı günü Türkiye saati ile 23:00'da (16:00 ET) planlanan özel bir duyuru etkinliği için basına davetiye yolladı. Tabii ki Microsoft, bu etkinlikte ortaya çıkarmayı planladığı ürünüyle ilgili olarak net bir şey söylemekten kaçındı.

Ancak bazı güçlü tahminlerimiz var. Geçtiğimiz yıl bu zamanlar Microsoft, basını Surface Book 2 için bir etkinliğe davet etmişti. Son birkaç yıldır bu zamanlarda yeni cihazlar piyasaya sürdüğü için, Microsoft'tan yine bir cihaz tanıtımı göreceğimize kesin gözüyle bakılıyor.

Peki bu cihaz ne olacak? Muhtemel bir Surface Phone ürününe işaret eden pek çok dedikodu ve sızıntı söz konusuydu, ancak şimdiye kadar gördüklerimizin hepsi patentlerden ibaretti, dolayısı ile bu küçük bir ihtimal.

Nvidia mobil RTX GPU'larını çıkarana kadar, bir Surface Book 3'ün duyurusu da pek olası değil. Aksi takdirde, çıkarılacak yeni ürün basit bir işlemci ve donanım yenilemeden ibaret olurdu. Ki bu böyle bir etkinlik için değmez.

Kesin olarak ne söylenileceğini bilemesek de, Surface Studio kesinlikle güncellemeye ihtiyaç duyuyor, belki de sırada bir Surface Studio 2 vardır?

Surface Laptop'un önceki sürümünden bir yıldan fazla süre geçti. Bu yüzden Microsoft'un yeni bir Surface Laptop 2 çıkarması da olası durumlar arasında.

Şu anki güncel versiyonun üzerinden bir yıldan fazla geçtiğinden, bir Surface Pro 5 de sıradaki ürün olabilir. Microsoft'un Cihaz Takımı Lideri Panos Panay, bu ismi hak edecek özelliklere olmadığı sürece başka bir Surface Pro görmeyeceğimizi kamuoyuna açıklamıştı. Belki de Microsoft, sonunda Surface Pro 5 ismine sahip olmak için yeterli özelliklere sahip bir cihaz üretmiştir?

Microsoft'un bambaşka bir ürün sürme gibi bir planı yoksa, bunlar 2 Ekim'de göreceğimiz en olası ve en güçlü tahminler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bence kodadı 19H1 olan yeni Windows'un temellerini gösterme ihtimalleri var. Windows Gezgini ve Araç Çubuğu'nu kaldırıp yerine UWP (bana göre hala çok büyük eksiklikleri olan ve stabilize edilmesi için daha 2 3 yıla ihtiyaç duyulan bir platform) Dosya Gezgini ve UWP Araç Çubuğu'nun temelleri gösterilebilir. Ne de olsa Polaris projesinde çalışılmaya devam ediyor MS. İnşallah Win32 Dosya Gezgini'ni tamamen kaldırmazlar ve geliştirici moduna geçer gibi Win32 Dosya Gezgini'ne de geçiş yolu yapılır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost