Microsoft Edge Reklam 'İstilası' Bu Kez Windows 10'da Ortaya Çıktı

Microsoft'un yenilenen web tarayıcısı Edge, bu kez 'burnunu' Windows 10'un köşesinden çıkarttı.

Microsoft Edge Reklamları 'İstilası' Sürüyor

Windows 10, kullanıcıların Microsoft Edge'e geçmeye ikna etmek için arama kutusunda reklam göstermeye başladı. Birçok kullanıcı için fazlasıyla can sıkıcı olsa da, Microsoft bu tür yoğun tanıtım girişimlerinden vazgeçmiyor.

Windows 10 kullanıyorsanız, görev çubuğunda bulunan arama kutusuna tıkladığınızda bir Edge reklamı görmüş olabilirsiniz. Tanıtım mesajı, geçtiğimiz günlerde Microsoft'un eposta hizmeti Outlook.com'da görünen mesajın neredeyse aynısı ve Edge'in 'web'in en iyisini size sunmak için geliştirildiği' iddiasında bulunuyor.

Neyse ki tanıtım mesajını sağ üst tarafındaki 'X' işaretine tıklayarak kapatmak mümkün. Bunu yaptığınızda mesaj, tamamen yok oluyor ve bir daha görünmüyor.

Yine de, özellikle ücretli bir yazılım olan Windows 10'da bu tür tanıtımların neden göründüğü tartışılabilir. Yeni Edge ne kadar iyi olursa olsun, Windows 10 kullanıcılarının önemli bir bölümü Microsoft reklamlarıyla istilaya uğradığına inanıyor. Şimdiye kadar olumlu yorumlar alan Edge için bu durum, Microsoft'un beklediğinin tersi yönde bir tepkiye yol açabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Hangi tarayıcı ismini yazsam "Edge indir" diye geliyor, yok böyle bir şey. Ya işletim sisteminizi bedava yapın kalıcı olarak ya da para verip alınan işletim sisteminize abuk sabuk reklamlar koymaktan vazgeçin Büyük ihtimal reklamlar koymaktan vazgeçmek istemeyeceğinizden Windows'u artık tamamen bedava yapmak daha mantıklı olur. Zaten her sürümünde bug içeren bir işletim sistemine artık bu noktadan sonra satın almak saçma

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play