Microsoft, kendi SIM kartını sunacak!

Microsoft'un yeni planı: Windows'lu cihazlar için kendi SIM kartını geliştirmek!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, kendi SIM kartını sunacak!

Windows'un mağazasında yayınlanan "Cellular Data" uygulaması, Microsoft'un SIM kart hizmeti planları hakkında ipuçları verdi.

Microsoft, şimdiye kadar kendi SIM kartını satışa sunacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Cellular Data ("Mobil Veri") uygulaması, "Microsoft SIM kartına" sahip kullanıcıların Windows Mağazası üzerinden veri satın alabileceğini söylüyor. Bununla birlikte uygulamanın açıklaması, bu hizmetin sadece belirli Windows 10 cihazlarında çalışacağını ve ilk aşamada Fransa, İngiltere ve ABD'de kullanıma sunulacağını söylüyor.

Kullanıcının mobil veri planı, satın alma işleminden hemen sonra devreye giriyor ve veri tükendiğinde veya belirlenen tarih tamamlandığında sona eriyor. Bu ön-ödemeli veri planları herhangi bir kontrat gerektirmiyor ve otomatik olarak yenilenmiyor. Fiyatlar ve hizmetin tam olarak nerelerde sunulacağı henüz açıklanmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bizim ulke ile ilgisi olmayan bir haber. Surface'i bile tenezzul edip satmayan firma sim kart gibi karisik konulara hic girmez bizim ulkede.

Uzun süredir o tekelleşme davalarından hiç iz yok. Neden acaba ? :[

Google mi Microsoft mu kendine daha çok köle toplar...?...

@08 Ocak 2016 19:10 Cevap Basit!APPLE..

@08 Ocak 2016 19:10 Sorunun Cevabi Apple Olabilirmi:)

bence sim kartının kalkması ve e-sim tarzı bir şey gelmesi gerekiyor. telefonumuza kullanıcı adı ve şifreyi gireceğiz ve hat çalışacak. nasıl olur?

@08 Ocak 2016 20:42 Vallah iyi olur. Ve su uretener artik bizi dinlerler artik.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost