Microsoft, Surface Phone mu üretecek?

Microsoft'un Lumia telefonların yanında, bu özelliklere sahip bir cep serisi tanıtacağı söyleniyor!

Microsoft, üst seviye Surface Phone peşinde mi?

Yeni iddialar doğruysa Microsoft, pek hareketli gitmeyen Surface satışlarını bir Surface telefonla canlandırmak istiyor. Dedikodulara göre firma bunun için "Juggernaught Alpha" adlı bir telefon prototipi üzerinde çalışıyor (bu ismi çok daha önce de görmüştük).

Yeni telefonun Lumia serisinin yanında kendine yer edinmesi bekleniyor. Rapora göre Surface telefon, önümüzdeki senenin başında tanıtılabilir. Cihazın özelliklerine geldiğimizdeyse rapor, Surface telefonun 5,5 inç Clearblack AMOLED ekran ve 1440x2560 çözünürlükle geleceğini, gücünü dört çekirdekli işlemciyi üzerinde barındıran Intel Atom X3 SoC'den alacağını söylüyor.

Telefon üzerinde 4GB RAM, 64GB veya 128GB depolama alanı, 21MP ön ve 8MP arka kamera da bulunuyor. Tasarımda ise plastik kasalarına alıştığımız Lumia'lardan farklı olarak tek parçadan oluşan alüminyum-magnezyum gövde kullanılacağı söyleniyor.

Söylentilere göre yeni Surface telefon, Galaxy Note 5'te olduğu gibi bir kalemle ve kablosuz şarj yeteneğiyle gelecek. Tüm bu dedikodular kulağa hoş gelse de, daha önce Surface telefon dedikodularının yapıldığını görmüştük. Yine de haberin kaynağının genellikle haklı çıktığını unutmamakta fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

gelse iyi olur (kamera tam tersi olmasın)

Harici bir ekrana bağladığımızda da tam Windows deneyimi sunarsa süper olur. Sonuçta içindeki işlemci x86.

Continum özelliği için yüksek donanımlara sahip cihazlar geleceği söyleniyordu. Bu onlardan biri olabilir.

21 megapiksel ön kamera nedir

Bir de 256gb micro sd kart desteği ve gorilla glass 4 var. 2k ekranı olduğu için de bataryasının 3000mah dan fazla olacağını düşünüyorum.

Otg de gelsin tam alınacak telefon sanal tuşla gelmese fiziksel tuş olsa daha iyi olur.

İşte bu sistemin varacağı son nokta. Pahalı olur bu çok. Ama gerçek bir cihaz olur...Göreceğiz...her cihazda tek sistem anca böyle bir cihazla olur.

olabilir..daha üst kesimlere daha doğrusu daha pahalı bir telefon üretilebilir farklı kitleye hitap eder..lumialarda başlangıç ve orta segment telefonları olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir