Windows'un geleceği bu mesajda gizli

Microsoft başkan yardımcısı Bill Veghte Windows'un geleceğini anlatan detaylı bir mesaj yayımladı.

Sonuç ve Vista sonrası...

Windows Vista, ileriye ve geleceğe dönük oldukça önemli bir adımdır; ancak kullanıcılarımız, bu yenilikçi üründen ve sunduğu deneyimden en iyi şekilde yararlanabilmek için sahip oldukları uygulama ve aygıtların uyumu konusunda geniş bir destek istediklerini açıkça belirtmişlerdir.

Geride bıraktığımız yıl boyunca, gerek uyumluluğu en iyi seviyeye yükseltmek, gerekse kullanıcıların, Windows Vista'nın sunduğu önemli ayrıcalıklardan en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için, yazılım ve donanım iş ortaklarımızla birlikte yoğun çalışmalar gerçekleştirdik.

2007'nin heyecan verici ve önemli ilerlemeler kaydettiğimiz bir yıl olduğunu gönül rahatlığıyla belirtebilirim.

Windows Vista'nın Ötesi
Pek çok kişinin Microsoft Windows'un bir sonraki sürümünün, "Windows 7"nin, en azından ismini duymuş olduğunu düşünüyorum.
Değerli kullanıcılarımızın Windows Vista ve diğer konularla ilgili bizlere aktardığı düşünce ve yorumlardan çok şey öğrendik. Bu öğrendiklerimiz arasında, kullanıcılarımızın yeni Windows sürümleri ile ilgili düzenli bilgi akışı ve öngörülebilir bir takvim beklentisi içerisinde olduğu da yer alıyor. Bize ulaşan düşünce ve yorumlar, Windows 7 üzerinde çalışmalarımız için önemli bir rehber oldu.
Bu noktada, Windows 7'yi sunma planımızın, Windows Vista'nın Ocak 2007 olarak gerçekleşen genel lansman tarihinden itibaren yaklaşık üç senelik bir dönemin ardından gerçekleşeceğini söyleyebilirim.
Bunun yanı sıra, Windows'un sonraki sürümlerinde, Windows Vista'da karşılaşmış olabileceğiniz uyumsuzluk sorunlarıyla karşı karşıya kalmak istemediğinizi de açıkça belirttiniz.
Sonuç olarak, Windows 7'nin geliştirilmesindeki temel yaklaşımımız, Windows Vista'nın kullanıcılarımıza ve iş ortaklarımıza sunduğu avantajların, gelişerek devam etmesini sağlamak için, Windows Vista ile aynı temel altyapının üzerine yeni şeyler katmak olacaktır.
Hedefimiz, Windows Vista'dan Windows 7'ye geçiş sürecinin sorunsuz olmasını garanti altına almaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Garip:::::

Gayet açıklayıcı ve dürüst konuşmuş.Adam kendiside XP'nin hala ilk tercih edilen olduğunu biliyor.İnsanlar alışkanlıklarından vazgeçemez.

iyi açıklamışlar durumu ama vistadaki eksikler sp1 de de fazla gitmemiş uyumluluk zaten sorundu inş. windows 7 de bu olmaz ama şimdilik xp revaçta xpye olan destek devam etmeli.

eski yeniye her zaman gebedir insanlar hep şunu söylerler bildiğimden vaz geçmem aslında bir fark etse bildiğim dediği zaten değişen bir süreçtir tıpkı saniyenin ilerleyişi gibi neyi sabitliye biliyoruzki daha ne sistemler gelir geçerde baki kalan devinimin kendisi olur yenilikler için kendinize her zaman yer açın bakış açınız gelişsin saygılarımla

inadına vista

vista dandik inadına xp

sistem düsükse xp sistem yüksekse vista

dx10 vista destekliyor dahada xp diyorsunuz anlamıyorum

inadına bende vistaa vista vista...

BİR İŞLETİM SİSTEMİNİ KURARKEN "tam adınızı yazınız" denilen yere eposta adresinizi yazmalısınız ev demi işyerinde mi kurulum yapıyorsunuz ibaresi veya "Kişisel bilgisayar" notu da düşebilmelisiniz. Böylece kullanıcı kurulum sonrası o eposta adresini mutlaka microsoft tabanlı eposta kullanıcısı olmanız gerekiyor ki güncellemeler için yine messenger e de girebilirseniz aynısını sizden iyisi yok bence...böylece işletim sisteminizde kullandığınız softwareleriniz de aynı eposta adresine kayıtlı olduğuna göre sorunsuz yaşayabilirsiniz...bahadirhmm@superposta.com

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir