Microsoft'un bedava Office'i böyle olacak!

Microsoft'un ücretsiz Office paketi Starter'da reklamlar nasıl gösterilecek? Cevabı burada...

  • Ali Güngör
Microsoft'un bedava Office'i böyle olacak!
Tam ekranda oranı görmek için resme tıklayın

Microsoft'un ücretsiz Office 2010 sürümü olan Starter'daki reklamların nasıl görüneceği açıklığa kavuştu.

Windows yüklü satılan bilgisayarlarla birlikte kullanıcıların hizmetine sunulacak olan ücretsiz sürüm, reklamlarla maliyetini karşılıyor. Bu adımın atılmasında ise Google Docs'un rekabetinin büyük payı var.

Kullanıcılar yeni aldıkları bilgisayarlarda Office'e masraf yapmadan da temel işlevlerden faydalanabilecek. Word ve Excel'den, tam sürüm paket ile uyumluluk sorunu yaşamadan yararlanabilecek olan kullanıcılar, reklamların Office'deki çalışma ortamını bozmasından, sistemi hantallaştırmasından endişeliydi.

Bu sürümün çalışma hızı hala test edilmiş olmasa da, ekran görüntülerinden anlaşılıyor ki bu reklamlar korkulduğu kadar kötü değil. Kapladıkları yer, Google Docs'ta olduğu gibi küçücük. Ekranın sağ altındaki ufak bir kutudan ibaret.

Eğer son uygulama da bu şekilde gerçekleşirse, reklamlardan rahatsız olma endişesini bir kenara bırakabilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Gercekten bu durum bir kez daha ispatlamistir ki rekabetten biz son kullanicilar karli cikiyoruz. iyi ki bu rekabet var diyelim bizde o zaman.

çok ufakmış, bende ekranı kaplayacak sanmıştım.

office mi? oda ne :D openoffice kullanırım özgürlük için :)

oh oh iyi iyi rekabet SÜPER BÖYLE DEVam

Hayrına birşey çıkarsanız ölürsünüz zaten. Rekabet olmasa hala insanları yüzlerce dolarlık yazılımları satmaya yönelteceksiniz. Halbuki biraz müşteriye yönelik çalışsalar insanların gözünde daha bir sempatik duracaklar. Şu anki ttnet'teki sömürü politikasıyla aynı konu bu.

bu tip reklamlar insanların bilinç altına direkt etki yapıp o ürüne yöneltiyor daha sonra o ürünü gördüğümüzde alma isteği doğuruyor bence zararlı bişey ama korsan kullanmaktan iyidir

google ve ooo sayesinde oldu bu. darisi telekomu kollayanlarin basina...

Power point yok worldpadla idare ederim bunu kullanacağıma. Bigün bende zengin olursam orjinal office kullanacağım. Kendimi böyle teselli ediyorum :D

hey gidi beee rakabetin gözünü seveyim

Arkadasin biri telekom demisken benim aklima su geldi cogu ulkelerde basin ve medya ayridir. basin medya yi medya da basini elestirsin ve tekel altina girmesin diyedir bu kural ve kanundur bu. Telekomun da elinden alacaksin ttneti ve sadece bu hizmeti satacak kisilere adsl i vereceksin dedigin zaman acaba bu tekel kalkar mi? tekel ya adi ustunde cani istedigi fiyata satar. Ama birinin dur demesi gerekir. Millet avrupada 20 30mb baglanti hizlarini standart hizlarda sunarken biz bu tekel anlayisi yuzunden nerelerdeyiz ...

Reklamlı orjinal office 2010 ultimate yada enterprise sürümü yayınlarlarsa kullanabilirim. Düşünmem lazım :D

selamlar arkadaslar openoffice kullanınhem word hem excell hem powerpoint üstelik ücretsiz.

Sen de yorum yaz