Microsoft'a yeni "Windows 10" davaları!

Microsoft'a, bitmek bilmeyen "Windows 10'a güncelleyin" ısrarı nedeniyle iki yeni dava daha açıldı!

  • Cenk Atlı
Microsoft'a yeni "Windows 10" davaları!

Microsoft'un, kullanıcıların Windows 10'u benimsemeleri için uyguladığı agresif taktikler nedeniyle başı bir kez daha dertte. Zira firmaya konuyla ilgili iki yeni dava daha açılmış durumda.

Florida'daki ABD Bölge Mahkemesi'nde görülen ilk davada firmanın Windows 10 güncelleme bildirimleriyle "istenmeyen elektronik reklamları yöneten yasayı ihlal ettiği" öne sürülüyor. Dava kapsamında ayrıca firmanın taktiklerinin Federal Ticaret Komisyonu'nun kurallarına aykırı olduğu belirtiliyor.

Haziran'da dosyalanan ikinci dava ise İsrail şehri Hayfa'da görülüyor. Söz konusu dava kapsamında Microsoft'un Windows 10'u kullanıcıların bilgisayarlarına onların iznini almadan yüklediği belirtiliyor.

ABD'deki benzer bir davada halihazırda 10 bin dolarlık bir ceza ödeyen Microsoft konuyla ilgili Seattle Times'a yaptığı açıklamada bu iki davayı kaybetmeyeceğine inandığını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

lütfen windows 10 mağduru olan herkes microsofta dava açsın. yoksa daha çok tepemize çıkacak.

@30 Temmuz 2016 13:55 haklısınız..zorla yükletti. 7,i iptal edeceğim dedi.. 8,in güncellemelerini durduracağım dedi..bu nedenle mecburen ve istemeyerek yükledik.

HER ZAMAN 7 DİYORUM BEN

MİCROSOFT WİNDOWS 8.1 KULLANIYORUM GAYET İYİ. WİNDOWS 10 DAN DAHA İYİ ((BENCE))

Tek ozelligi DX12, o da ancak 2-3 sene sonra ise yaramaya basliyacak. Win 7'ye verilmemesinin teknolojik bir aciklamasi da yok. Sadece Win10'a zorlamak icin.

Evet ben de mağdurum, mikrosoft bu kadar güzel vindovs işletim sistemi yapmamalıydı. fazla iyi ve diğer rakiplerine hiç şans bırakmıyor.

@30 Temmuz 2016 23:50 microsoft'un ismini bile adam gibi yazamıyorsun. Önce yazmayı öğren sonra gel savun...

@30 Temmuz 2016 23:50 win10da bir sürü güvenlik açığı var,ayar yapsan da nafile,,neyin kafasını yaşıyosun sen

Windows 10 a kötü diyen arkadaşlar acaba sistemleriniz nedir ?

@31 Temmuz 2016 09:19 Bunu sorman bile hata çünkü herkese uygun olacak diye piyasaya çıktı....

29 temmuz gecti. Hala o bildirim cikiyor mu? Bos islerle ugrasmamak gerek

ARKADAŞLAR OZAMAN ANDRODDE KULLANMAYIN TELEFONLARDA GOOGLEYE DAVA AÇIN ONLARDA GÜNCELLEYİR YÜKSELTİYOR ONLARA SES ÇIKARTMIYORSUNUZDA WİNDOWSA SES ÇIKARIYORSUNUZ

Aslinda Windows 10 bana göre gayet kullanışlı lakin zorla güncelleme yaptirmaya hakki yok. İnsanlar zaten isterlerse kurarlar. Kazanabilmesi için hakli olmaso lazım ama burda tamamen haksız durumda firma.

Sen de yorum yaz