Microsoft'tan yeni lisans aktivasyon aracı

Microsoft'tan, Windows 10'un lisansını tekrar etkinleştirme işlemini kolaylaştıracak özel bir araç!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan yeni lisans aktivasyon aracı

Windows 10'un yıldönümünde yayınlanacak Anniversary Update için son hazırlıklarını yapan Microsoft, lisans aktivasyon sorunlarını gidermeye yönelik yeni aracını ortaya çıkardı.

Microsoft, kullanıcıların Windows'u lisanslı olarak kullanıp kullanmadıklarını algılamaya yönelik karmaşık bir sistem kullanıyor. Ancak sistem her zaman kusursuz çalışmayabiliyor ve lisanslı kullanıcılara uyarılar gösterebiliyor. Yeni Activation Troubleshooter aracı, bu konuda size yardımcı olmayı amaçlıyor. Araç, donanım değişikliğinin ardından Windows'u tekrar etkinleştirmeyi kolaylaştırmak istiyor. Şu an Insider programında Fast halkasında sunulan aracın Anniversary Update ile geleceğine dair herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da, gelme olasılığı yüksek.

Microsoft, aynı lisansla yapılabilecek aktivasyon sayısının bir sınırı olduğunu söylüyor, ancak sınırın kaç olduğunu açıklamıyor. Aracın Windows 10'u cihazlarına baştan yükleyen kullanıcılara da doğru sürümü seçmekte yardımcı olacağı söyleniyor. Windows 10 Temmuz sonundan itibaren ücretsiz bir yükseltme olmayacağından, yeni araç, kullanıcıları Windows 10'da tutmakta önemli bir rol oynayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Peki yükseltme ile kurulan win10 ların lisans sınırı (format atma olarak) olacak mı ?

Ücretsiz yükseltmeyi yıl sonuna kadar uzatmaları lazım. Bu yeni sürümle win10 na geçecek çok kişi olacaktır.

Ben Windows 10'u sıfırlarken işletim sistemi bulunamadı hatası aldım ve Windows 7 Ultimate cd si ile format attım, pc'yi Home Basic ile almıştık ben Ultimate'e sonra 10 Pro'ya yükseltmiştim. Laptobun altındaki key Home Basic olduğu için Ultimate kabul etmiyor. Microsoft Windows 10 medyası oluşturup temiz kurulum yap dedi. Key anakarta kaydediliyormuş. Bir süre sonra etkinleşirmiş. Asus da ervise gönderin diyor. Ne yapabilirim Microsoft'un dediği gibi olur mu? Teşekkürler... Gitti lisans :(

@25 Haziran 2016 20:48 USB ile yeniden Windows 10 yükledim temiz kurulum yaparak, internete bağlanınca otomatik olarak etkinleşti. Lisans anahtarını anakarta kaydediyormuş, bu sayede lisansıma kavuştum :)

çağın en kötü işletim sistemi windows 10...

Sen de yorum yaz