MSN TV, 30 Eylül'de kapanıyor!

Hep Google kapatacak değil ya... Şimdi de Microsoft, yılların hizmeti için kepenkleri indiriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
MSN TV, 30 Eylül'de kapanıyor!

Microsoft'un interneti TV ekranına getirme girişimi MSN TV, yolun sonuna geldi. 30 Eylül'de kapatılacak hizmet, web tabanlı ucuz bir kutu ile TV'nize bağlanıyor ve internet hizmeti sunuyordu.

MSN TV'yi kullananlar, 30 Eylül'den sonra Outlook.com'dan e-postalarını almaya devam edebilecekler. Microsoft, hizmeti kullanmaya devam edenler için kapanmanın ne anlama geleceğini bu sayfada detaylı olarak açıklıyor.

MSN TV fikri, OnLive akış oyun hizmetinin kurucusunun 1995'de ortaya çıkardığı WebTV'yi temel alıyor. İlk WebTV kutuları, 1996'da Philips ve Sony tarafından piyasaya sürülmüştü. Hizmet 1997'de Microsoft tarafından 425 milyon dolara satın alındı ve genişletilmeye çalışıldı. 2001'de adı MSN TV'ye dönüştürülen hizmet, 2004'de MSN TV2 olarak isim değiştirdi.

Microsoft, şu sıralar TV kutusu yerine odağını Xbox tabanlı TV özelliklerine çevirmiş bulunuyor. Şirketin yakında satışa sunulacak en yeni konsolu Xbox One, oturma odalarını internetle buluşturmayı ve bir eğlence merkezine dönüştürmeyi amaçlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

zaten kullanan yoktu sanıyorum

Böyle bi hizmet mi varmış? :D

günaydın, artık gereksiz bir hizmet zaten

Hiç duymamıştım :D bence mükemmel karar :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play