N900'de garip bir sorun!

Nokia N900'ü güncelledi, kullanıcılar güncelleme sonrasında şaşırdı kaldı... İşte nedeni...

Nokia N900 tablet kullanıcıları yeni çıkan OS yamasıyla birlikte daha önce tanık olmadıkları bir sorunla karşı karşıya kaldılar. Her güncelleme de olduğu gibi yeni çıkan yamada da kullanıcıların MyNokia hizmetine kayıt olup olmayacağı sorusuyla başlıyor her şey.

Güncelleme esnasında sorulan MyNokia hizmetlerine kayıt olma esnasında kullanıcılara herhangi bir "Hayır, teşekkür ederim" seçeneği sunulmuyor. Bunun yerine beliren ibarelerse; "Şartlar ve koşulları kabul ediyorum" ve "Bitti" şeklinde kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Şimdiden Nokia forumlarında büyük sorunlar çıkaran olay sonrasında Nokia yönetimi; "Biz hala insanların neden MyNokia'ya üye olmak istemeyeceklerini anlayamıyoruz. Sonuçta tüketicilerimize maksimum desteği sağlamak istiyoruz" dedi.

Kullanıcılar tarafından ortaya atılan asıl sorunsa; nasıl olurda "kayıt olmak istemiyorum" gibi bir ibarenin seçenekler arasına koyulmamış olduğu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

üye olsanız ne olmasanız ne yani sanki biri adam öldürmüşte bunların üzerine atmış nalet olsun diyecen 5 dk da ona harciycan

apple dayatmaları veba gibi diğer şirketlerede yayılıyor..

Soruna bah peh

Nokia dan bi cacık olmaz ;)

ben teli aldım alalı kabul ve sonra hatırlat seçeneği çıkıyor (format sonrası 3-4 yeniden başlatmada)

Bunu biliyormusunuz? aramak için yeşil tuşu kapatmak için kırmızı tuşu kullanın :))) mesajları artık beni bayıyor:)

telefonu istediğin şekilde tutabilirsin ama kayıt olmak şartıyla :P

Acayipmiş gerçektende. Resmen güncellemeyi dayatmayla sorumluluğu şirket kullanıcıya yıkmışlar.

müşteriye dayatma diye buna denir. Seni ne ilgilendirir üye olup olmayacağı. Bırak istediğini yapsın tonla para veriyor..

nokia can veriyor son nefesleri artik

my nokia tam bir tuzak.benim 5800 da her açılışta my nokia mesaj yollansınmı diye soruyo sadece tamam seçeneği var.kırmızı tuş falanda işe yaramıyo.ya tamam dicen yada telefonu kullanmıcan.buna nokanın bi el atması lazım.bana her reset 0.50 kr a patlıyo :)

arkadaşımın söylediğine göre nokia bazı modellerinde çekilen tüm resimlerini Ovİ ye aktarıldığı.. eğer doğru ise bu büyük bir handikap..

n900 de guncelleme sorunlari var facebook vodeolarini calistirmiyr flash playiri guncelle diyor yonlendiriyor indiriyor ama kurmuyor telfona ilgilenen varsa

Nokia n 900 kullaniyorum durduk yere ''icsel hata kisiler listesi kapatildi''diye hata veriyor bunun cozumunu bulamadim bilen varsa yardimci olursa sevinirim simdiden tesekkur ediyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play